Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju KOT NACZELNIKIEM STACJI KOLEJOWEJ W JAPONII

Nippon-Sekai.com

27.05.2013 | 17:29

Japońska stacja uratowana dzięki nieodpartemu urokowi kocicy o imieniu Tama.

Kocicę Tama możemy spotkać na stacji o nazwie Kishi, gdzie obecnie pracuje na stanowisku naczelnika. Stacja Kishigawa znajduje się w Kinokawie, na południu Japonii.

W 2006 roku z powodu kryzysu oraz małej ilości osób z niej korzystających, aktywność Kishi została zmniejszona do minimum, włącznie z zamknięciem wszystkich działających na niej sklepów. Na stanowisko naczelnika opustoszałej stacji wyznaczono sprzedawcę z pobliskiego sklepu warzywnego, który godnie spełniał swoje obowiązki, a także zaadoptował i zajmował się bezdomną kotką dokarmiając ją i chroniąc od deszczu i chłodu.

Kiedy w 2006 roku Wakayama Electric Railway Company przejęła prowadzenie stacji, padł pomysł, aby naczelnikiem stacji mianować właśnie kocicę Tama. Mieszkała ona tam już przecież od 1999 roku, a stacja nie miała dla niej żadnych tajemnic. W ten sposób Tama została oficjalnie obwołana jej szefową, gdzie w godzinach wykonywania służby musiała nosić prawdziwy mundur - włącznie z odpowiednim nakryciem kociej głowy.

Ostatnio Tama została zaproszona do wspólnego zarządzania stacją, dzięki czemu otrzymała ona swoje biuro, gdzie często przesiaduje w czasie deszczowych lub wietrznych dni. "Etat" dla Tamy był świetnym marketingowym posunięciem. Nie dość, że udało się przyciągnąć uwagę tłumów oraz dziennikarzy (nie tylko z Japonii) to dodatkowo pojawił się zysk około biliona jenów. Kocica jest na tyle sławna, że pokazywano o niej filmy w Niemczech i Francji. Na każdym evencie czy festiwalu Tama traktowana jest jak prawdziwa celebrytka rozkochując w sobie coraz to nowe zastępy fanów.

ŹRÓDŁA

Japan Daily Press
Purr

TAGI:

podróżowanie   pupile   rozrywka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy