Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka TAJEMNICZY ROCKOWY GIRLSBAND 5572320 UJAWNIA TELEDYSK, ALE NIE TWARZE

Afachan

20.03.2015 | 15:29
Opracowanie: Natalia Piotrowska

Na portalu YouTube, Sony Music bez żadnej zapowiedzi udostępniło teledysk dziewczęcego zespołu rockowego 5572320. Jednak tożsamość członkiń pozostała nieznana – twarze są częściowo zakryte grzywkami.

Zespół 5572320 (czyt. go go nana ni san ni rei; z jap. 五五七ニ三ニ〇) tworzy osiem gimnazjalistek. Trójka dziewcząt gra na perkusjach, a piątka na gitarach. Co ciekawe, nie ma ani jednej basistki. Nietypowy skład ma być wyrazem nastoletniego zawirowania.

Według oficjalnej strony internetowej, w kapeli występują dziewczyny, których umiejętności gry na instrumentach przewyższają te przeciętnych rówieśników. Z uwagi na to, że członkinie girlsbandu są jeszcze w szkole gimnazjalnej, ich tożsamość ma pozostać tajemnicą. Powodem jest chęć każdej z nich do zdobywania osiągnięć nie tylko na scenie muzycznej, ale także w dalszej karierze naukowej.

Teledysk tajemniczego zespołu ukazał się 2 marca br. Ma on promować debiutancki singiel, który ukaże się 25 marca. W klipie można dostrzec kontrast między cięższym brzmieniem gitar, a tłem przypominającym teledyski popularnych idolek. Jednocześnie, mimo cukierkowych elementów, dziewczęta dają agresywny i prowokujący występ.

„Hanseiki Yūtōsei” (半世紀優等生; Half a Century Honor Student), czyli piosenka, do której ukazał się klip, jest pełna synkop i dysonansów. Trzy gitarzystki śpiewają o chęci zmiany siebie – uczuciu dobrze znanym niemal wszystkim nastolatkom. Dziewczyny chcą także uwolnić się od życiowej rutyny za pomocą świata anime.

Upubliczniony na portalu YouTube klip nie obył się bez komentarzy internautów. Wśród nich pojawiają się głosy, że nowy zespół składa się z członkiń popularnego girlsbandu Shiritsu Ebisu Chūgaku. Za tym stwierdzeniem mają przemawiać przede wszystkim eklektyczne podejście do muzyki oraz - podobnie jak w przypadku wspomnianej grupy - niespodziewanie ukazujące się teledyski.

Klip muzyczny do „Hanseiki Yūtōsei” możecie obejrzeć poniżej:

Źródło: Youtube

ŹRÓDŁA

Rocketnews
Tokyo Girl
Afachan
Hello Asia

TAGI:

kawaii   muzyka   nowości   osobliwości  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy