Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju PÓŁ-JAPONKA MISS JAPONII!

This is not Japan/ Tumblr

17.03.2015 | 16:03
Opracowanie: Katarzyna Zdziarska

8 marca wybrano miss Japonii, Arianę Miyamoto. Urody nikt nowej miss nie odmówi, jednak niektórzy uważają, że pół-Japonka jest za mało japońska, aby reprezentować ich kraj.

W homogenicznym społeczeństwie, jakim jest Japonia, Ariana nie raz spotykała się z rasizmem. Jej matka jest Japonką, a ojciec Afroamerykaninem, co klasyfikuje ją jako hāfu (Japonkę półkrwi). Pomimo że urodziła się i wychowała w Sasebo (pref. Nagasaki), nie wszyscy akceptują ją jako rodaczkę. Ariana wyjechała z Japonii po ukończeniu gimnazjum, by kontynuować edukację licealną w Ameryce. 20-letnia kobieta wyznała, że jest urodzoną Japonką – nie tylko wychowała się w tym kraju, ale także identyfikuje się z japońską kulturą. Dodała również, że największy wpływ na jej życie miała Mariah Carey, która również będąc półkrwi Amerykanką, musiała zmierzyć się z podobnymi wyzwaniami na swojej drodze. Nowa miss Japonii z początku nie była pewna, czy kariera modelki to dobry pomysł ze względu na jej cudzoziemską urodę – mimo różnych opinii, sukcesu odmówić jej nie można. Jak łatwo się domyślić, po ogłoszeniu zwyciężczyni konkursu piękności, w Internecie aż zawrzało od różnych zdań internautów. Niektórzy sądzą, że pół-Japonka nie powinna reprezentować Japonii, inni, że wygląda zbyt "cudzoziemsko", jednak nie brakuje też ludzi, którzy uważają te poglądy za "staroświeckie".

W Japonii co roku rodzi się około 20 tysięcy dzieci, których rodzice są różnych narodowości. Wybór tegorocznej miss może sprawić, że Japończycy zaczną inaczej postrzegać hāfu, jednak obecnie, Ariana Miyamoto będzie musiała sprostać nowym wyzwaniom przed wyborami Miss Universum na początku 2016 roku.

Źródło: Miss Universe Japan/ YouTube

ŹRÓDŁA

Japan Today
Kotaku

TAGI:

konkurs   kontrowersje  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy