Sport BRAZYLIA – JAPONIA 3:0 (1:0)

Taksiegra.com

15.06.2013 | 22:54
Opracowanie: Jarosław Drożdżewski

Od wysokiej porażki rozpoczęła reprezentacja Japonii swoje występy w Pucharze Konfederacji.

Mecz z Brazylijczykami był inauguracyjnym pojedynkiem turnieju, który jest głównym sprawdzianem przed przyszłorocznymi piłkarskimi Mistrzostwami Świata, które będą odbywać się w tym kraju. Dla gospodarzy próba wypadła przyzwoicie, przynajmniej pod względem sportowym. Organizacja nie wypadła już tak pięknie. Przed meczem doszło do protestów, które przerodziły się w walki z policją. Osoby uczestniczące w zajściach nie chcą tego typu turniejów w swoim kraju, domagając się wsparcia edukacji i służby zdrowia, zamiast inwestowania środków finansowych w stadiony.

Wracając do samego meczu, został on ustawiony bardzo szybko strzeloną bramką. Już w trzeciej minucie pojedynku pięknego gola zdobył Neymar. Szybkie prowadzenie Brazylijczyków spowodowało, że mogli oni prowadzić grę i kontrolować tym samym sytuację na boisku. Pomimo tego, że nie było to najlepsze 45 minut reprezentacji Canarinhos, to bez problemu utrzymali oni prowadzenie i na przerwę schodzili w doskonałych humorach.

Te poprawiły się jeszcze tuż po wznowieniu gry. Obrona Japończyków nie wyciągnęła wniosków z tego co stało się na początku meczu i chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony, popełniła kolejny błąd. Do siatki z najbliższej odległości trafił były zawodnik...Łódzkiego Klubu Sportowego Paulinho. W Łodzi gracz ten nie zagrzał miejsca, gdyż uznano, że jest on za słaby na ŁKS. Przy jego bramce zdecydowanie lepiej powinien zachować się bramkarz Japończyków. To po części na jego konto można zaliczyć gola Brazylijczyka.

Bramka na 2:0 całkowicie podłamała Japończyków, którzy nie byli w stanie podnieść się z kolan i odrobić strat. Reprezentacja Brazylii grała natomiast to co potrafi najlepiej, czyli kontrolowała sytuację cały czas atakując bramkę rywala. Japończycy - w inauguracyjnym spotkaniu - całkowicie zawiedli. Zupełnie niewidoczne były ich gwiazdy na czele z Hondą, który na tle rywali wypadł bardzo blado. Reprezentacja Kraju Kwitnącej Wiśni walczyła i starała się do ostatniego gwizdka, aby zdobyć choć honorową bramkę, ale nie była w stanie tego dokonać. Canarinhos grali nie tylko skutecznie w ataku, ale i uważnie w obronie, co sprawiło, że goście tego meczu nie mogli stworzyć sobię dogodnych sytuacji bramkowych.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla gospodarzy turnieju. Kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem rywali pogrążył Jo. Japończycy jeśli chcą powalczyć jeszcze o wyjście z grupy musza zagrać zdecydowanie lepiej w pozostałych dwóch spotkaniach. Przede wszystkim jednak muszą zdobyć w nich punkty co nie będzie łatwe, zagrają oni bowiem z Włochami i Meksykiem.

Brazylia - Japonia 3:0 (1:0)

Gole: Neymar 3, Paulinho 48, 90+ 3 Jo

Brazylia: Cesar - Alves, Silva, Luiz, Marcelo - Oscar, Gustavo, Paulinho - Fred, Hulk (75. Hernanes), Neymar (74. Moura)

Japonia: Kawashima - Uchida, Yoshida, Konno, Nagatomo - Endo (77. Hosogai), Hasebe - Kiyotake (51. Maeda), Honda, Kagawa