Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Sport KOMENTARZ SZKOLENIOWCA JAPONII: SAMURAJE ZAGRALI NA POŁOWĘ SWYCH MOŻLIWOŚCI

Japan daily press. Alberto Zaccheroni - trener Japońskiej kadry piłkarskiej,

17.06.2013 | 20:03
Opracowali: Anna Kotek, Jan Olszówka

Alberto Zaccheroni, obecny trener japońskiej kadry piłkarskiej, komentuje inauguracyjny mecz pucharu konfederacji między Japonią i Brazylią

Włoski szkoleniowiec mówi, że japońscy piłkarze nie zagrali najlepszego meczu i że stać ich na więcej. Przypomnijmy, że sobotnie spotkanie z Brazylią, Japonia przegrała, aż 3:0.Trener przyznaje, że jego drużyna nie stwarzała wielkiego zagrożenia pod bramką gospodarzy. Trzy gole zdobyte przez Canarhinios przypieczętowały zwycięstwo faworytów turnieju, którzy obecnie zajmują odległą - 22 pozycję w rankingu FIFA.

Zaccheroni niezadowolony był również z faktu, że jego drużyna nie pokazała wszystkiego, na co ją stać i że całkowicie zawiodła kibiców, nie prezentując wszystkich swoich umiejętności. Niemniej jednak, trener "samurajów" potwierdził klasę rywala. Według niego Brazylia grała bardzo mądrze i spisywała się znakomicie na boisku z właściwą sobie werwą.

Szkoleniowiec Japończyków jest nastawiony optymistycznie przed meczem z Italią, który ma się odbyć 19-go czerwca. Stwierdził on, że teraz jest czas, aby się skoncentrować i pomyśleć o nadchodzącym spotkaniu. Nie ma miejsca na obwinianie się i jedyne, co kadra Japonii może teraz zrobić to "wziąć się w garść i stawić im czoła". Włosi natomiast podchodzą do pojedynku z Japonią w doskonałych nastrojach - po wygranym meczu z Meksykiem 2:1. Z tą ostatnią drużyną Japonia zmierzy się 22-go czerwca. Oba spotkania muszą się zakończyć zwycięstwem Japonii, jeżeli marzy ona jeszcze o grze w dalszej fazie turnieju.

ŹRÓDŁA

Japan daily press
Goal

TAGI:

wydarzenia   sport  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Hakuhō Shō Japończykiem

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy