Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Społeczeństwo 15-LATEK ARESZTOWANY POD ZARZUTEM PRÓBY STEROWANIA DRONEM NA TERENIE ŚWIĄTYNI

Skonfiskowany przez policję dron. Źródło: Mainichi

24.05.2015 | 15:29
Opracowanie: Krzysztof Kliszcz

Policja zatrzymała nastolatka, który na filmiku udostępnionym przez siebie zapowiedział, że wypuści drona podczas festiwalu w świątyni w Asakusie.

Do aresztowania doszło po odkryciu przez policję, że chłopiec miał w planach sterować dronem w trakcie corocznego festiwalu Sanja, który odbył się w Asakusie, w tokijskim okręgu Taitō. Jako materiał dowodowy posłużył plik wideo udostępniony między 14 a 15 maja. Na filmiku chłopak wspomniał, że następnego dnia (16.05) odbędzie się festiwal, na który się wybierze oraz to, że nie obowiązują żadne restrykcje w fotografowaniu wydarzenia. Nastolatek, którego imienia nie podano publicznie do wiadomości, wypiera się zarzutów, tłumacząc, że nigdy wprost nie powiedział, że będzie sterował urządzeniem. Poinformowani przez policję metropolitalną organizatorzy wydarzenia zacieśnili ochronę, między innymi wywieszając oznaczenia zabraniające wchodzenia na obiekt świątynny z dronem.

Co ciekawe, aresztowany nie był nawet tego dnia w Asakusie, lecz w swoim domu. Mimo wszystko doszło do aresztowania. Powodem mogły być wcześniejsze pouczenia wystosowane przez policję: raz 9 maja na terenie świątyni Zenkoji w Nagano, później na terenie świątyni Higashi Honganji, a także 3 maja w pobliżu zamku Himeji w prefekturze Hyōgo. Podobno nastolatek został również trzykrotnie ostrzeżony przez policję metropolitalną podczas noszenia oraz próby wypuszczenia drona w pobliżu budynku parlamentu.

ŹRÓDŁA

The Mainichi
The Japan Times

TAGI:

fotografia   kontrowersje  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Sztuka cyfrowa w muzeum

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy