Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Gospodarka ZBIERANIE DANYCH OD FIRM PRZED LIPCOWYMI NEGOCJACJAMI W RAMACH TPP

Wikimedia (zoonabar)

18.06.2013 | 08:34
Opracowanie: Arkadiusz Bednarczyk

Rząd szuka opinii u lobby przemysłowego i innych grup w sprawie mających się odbyć w przyszłym miesiącu negocjacji w ramach Partnerstwa Transpacyficznego.

Podczas briefingu w Tokio na temat projektu i jego przewidywanego oddziaływania, poproszono uczestników o podanie przykładów konkretnych problemów, z 21 dziedzin, które są poruszane w ramach umowy handlowej. Między innymi chodzi tutaj o cła, inwestycje i własność intelektualną.

Wśród 128 organizacji zaproszonych na spotkanie znalazły się Keidanren, która reprezentuje największe japońskie firmy, Centralny Związek Spółdzielni Rolniczych (Central Union of Agricultural Cooperatives), Japońskie Stowarzyszenie Lekarzy (Japan Medical Association) i Japońskie Stowarzyszenie Ubezpieczeń na Życie (Life Insurance Association of Japan).

Rząd szacuje, że dzięki TPP produkt krajowy brutto Japonii zwiększy się o 0,66% (3,2 biliona jenów) w ciągu dziesięciu lat, nawet jeśli pod uwagę weźmie się przewidywany spadek produkcji rolnej o trzy biliony jenów.

ŹRÓDŁA

The Japan Times

TAGI:

handel  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy