Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Polityka SHINZO ABE OTWARTY NA ROZMOWY Z CHINAMI

China.org.cn

23.06.2013 | 09:26
Opracowanie: Marcin Budzyński

Premier Japonii uważa, że należy wznowić rozmowy z Chinami na temat bezludnych wysp, o które toczą od dłuższego czasu spór.

W ostatnich miesiącach rozmowy ucichły, ale Shinzo Abe ma zamiar do nich już niebawem wrócić, o czym zapewniał na szczycie G-8 w Irlandii,

To co jest ważne, to kontynuowanie dialogu z Chinami, pomimo różnych incydentów, które czasami się zdarzają.

Premier Japonii odniósł się także do ostatnich sytuacji jakie miały miejsce na wodach wokół spornego terytorium (chińskie okręty wkraczające na teren japoński, okręty podwodne szpiegujące region),

Wygląda na to, że Chiny wywołują różne prowokacje, wspierane siłami militarnymi. Jednak drzwi na dialog są otwarte i jestem w pełni przygotowany na ponowne rozmowy z prezydentem Xi Jinpingiem.

Główny Sekretarz Stanu, Yoshihide Suga doniósł z kolei w czwartek, że Shotaro Yachi, doradca Shinzo Abe do spraw polityki zagranicznej, odwiedził ostatnio Chiny i wierzy się, że mógł zasiąść z wysokimi rangą oficjelami chińskimi, gdzie miał polepszać stosunki bilateralne między dwoma państwami. Suga nie komentował jednak szczegółów. Wiadomo tylko, że Yachi działał na polecenie premiera Abe.

ŹRÓDŁA

Japan Today
Japan Daily Press

TAGI:

Abe   obronność   dyplomacja   stosunki międzynarodowe   Chiny  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy