Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura GALA BALETOWA W TOKIO

Tetsuya Kumakawa/źródło: metropolisjapan.com

29.07.2015 | 19:04
Opracowanie: Małgorzata Koprowicz

Na początku sierpnia w Tokio odbędzie się uroczysta Gala Baletowa z udziałem najlepszych japońskich tancerzy występujących na co dzień za granicą.

Tokijskie centrum kultury Bunkamura (dzielnica Shibuya) 1 i 2 sierpnia zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, jakim będzie Gala Baletowa, Orchard Ballet Gala: Japanese Dancers. Widowisko odbędzie się w sali Orchard Hall o godzinie 13:00. Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia jest Tetsuya Kumakawa.

Organizatorzy podkreślają, że głównym celem pokazu jest szukanie odpowiedzi na jedno pytanie:

Dlaczego spektakle baletowe w Japonii mają zwyczaj wyróżniać zagranicznych tancerzy?

W związku z tym na scenie będzie można zobaczyć wyłącznie japońskich artystów, pracujących na co dzień w najbardziej renomowanych zespołach baletowych na świecie. Wśród 19 tancerzy, którzy w sierpniu zachwycać będą japońską publiczność, znajdą się, m.in. Yuhui Choe, Ryoichi Hirano (Balet Królewski z Londynu) oraz Kiyoka Hashimoto, Masayu Kimoto (Wiedeński Balet Narodowy).

Tetsuya Kumakawa, uważany za jednego z najlepszych japońskich baletmistrzów wszechczasów, podkreśla, że takie występy mają za zadanie pokazać młodym, aspirującym tancerzom, że marzenia się spełniają i pochodzenie nie odgrywa tu żadnej roli.

Ceny biletów na Galę, zależnie od miejsc, to 10 800 jenów (ok. 320 zł*), 8 000 jenów (ok. 240 zł*) oraz 6 000 jenów (ok. 180 zł*). Więcej informacji znajdziecie tu.

* Przeliczone na podstawie kursu walut NBP z dnia 28.07.2015r.

ŹRÓDŁA

The Japan News
Bunkamura
CNN

TAGI:

Tokio   rozrywka   taniec   kultura  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy