Sport JAPOŃSKIE SIATKARKI PIĄTE W PUCHARZE JELCYNA

China Daily

30.06.2013 | 17:24
Opracowanie: Jarosław Drożdżewski

W decydującym spotkaniu Japonki pokonały siatkarki z Polski 3:1 (13, -22, 20, 21).

Po dwóch porażkach z gospodyniami turnieju Rosjankami (0:3) i zawodniczkami z Kuby (1:3) Japonki wygrały we wczorajszym pojedynku z Polkami 3:1.

Mecz w dużej mierze ustawił pierwszy set, w którym siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni rozbiły Polki, dając im zdobyć zaledwie 13 punktów. Taki rezultat bardzo wzmocnił psychicznie siatkarki z Azji. Było to szczególnie widoczne w dwóch ostatnich setach, w których wyrównana walka toczyła się do połowy partii. Wtedy to Japonki odskoczyły na bezpieczną odległość i kontrolowały przebieg końcówki setów. Polki odgryzały się rywalkom szczególnie w blokach. To jednak było za mało na bardzo zmotywowane japońskie zawodniczki, które przez całe spotkanie wykazywały się inicjatywą.

Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 3:1 dla Japonek, które ukończyły turniej na piątym miejscu. W meczu finałowym zmierzą się dziś Rosjanki i Włoszki.

Polska - Japonia 1:3 (13:25, 25:22, 21:25, 21:25)

Polska: Kurnikowska, Łukasik, Sikorska, Kaliszuk, Szymańska, Raczyńska, Durajczyk (libero) oraz Śliwińska, Wilk, Połeć, Grejman.

Japonia: Yamagichi, Oumi, Okumura, Nakamura, Imamura, Terai, Sato (libero).