Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju SEZON WSPINACZKOWY NA FUJI OTWARTY

Straits Times, AFP

01.07.2013 | 19:10
Opracowanie: Michał Hochołowski

Wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO góra Fuji otwiera swoje szlaki dla turystów. Sezon trwa jedynie dwa miesiące, więc warto się spieszyć.

W nocy z 30 czerwca na 1 lipca oficjalnie otwarto sezon wspinaczkowy na górę Fuji. W tym roku było to wyjątkowe wydarzenie z racji uhonorowania Fuji-san statusem miejsca umieszczonego na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jak co roku, tłumy witały wschód słońca wznosząc modły o dobrobyt, a także dziękując za światowe uznanie.

Na szczyt prowadzą cztery główne szlaki, z których trzy zaczynają się w prefekturze Shizuoka, zaś pozostały w prefekturze Yamanashi. Pogoda w tym roku dopisała, a śnieg nie uniemożliwił otwarcia sezonu w planowanym terminie, co zdarzyło się po raz pierwszy od siedmiu lat.

Chatki w drodze na szczyt mają umożliwić turystom odpoczynek, a nawet nocleg. Z racji dużej wysokości (3776m) należy uważać na rozrzedzone powietrze i odpowiednio przygotować się do wędrówki.

Z myślą o turystach z zagranicy powstał nawet filmik instruktażowy w języku angielskim:

Czwarty szlak, Fujinomiya-guchi, zostanie otwarty 7 lipca w nocy ze względu na śnieg wciąż zalegający na trasie. Sezon potrwa do końca sierpnia, więc serdecznie zachęcam do podjęcia wyzwania i spróbowania wspinaczki na sam szczyt najsłynniejszego japońskiego wulkanu.

ŹRÓDŁA

Asahi Shinbun
Japan Guide
Japan National Tourism Organization
Japan Times

TAGI:

promocja   podróżowanie   góra Fuji  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy