Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Polityka USA SZPIEGUJE AMBASADĘ JAPOŃSKĄ!

American Everyman

02.07.2013 | 13:27
Opracowanie: Marcin Budzyński

Tajne dokumenty amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego dowodzą, że USA szpieguje swojego sojusznika.

Jak wynika z tajnych dokumentów NSA (Agencja Bezpieczeństwa Narodowego), które w ostatnim czasie wypłynęły na światło dzienne za sprawą byłego pracownika agencji, Edwarda Snowdena, japońska ambasada była pod nasłuchem amerykańskich szpiegów.

Wedle źródeł, amerykanie używali pluskw umieszczonych w urządzeniach elektronicznych oraz specjalnych anten.

Japoński Sekretarz Stanu Yoshihide Suga powiedział, że Tokio czeka na wyjaśnienie tej sprawy. Chcą wiedzieć, czy informacja pochodząca od Snowdena o tym, że ambasada w Waszyngtonie jest na podsłuchu, jest prawdziwa.

Powstrzymam się od komentowania szczegółów dyplomatycznego dialogu. Jesteśmy jednak oczywiście tą sprawą bardzo zainteresowani. Dopytujemy się obecnie o stosowne potwierdzenie. 

Sprawa ta wyszła na jaw przez ostatni weekend. Z raportów wynika, że amerykański NSA szpiegował 38 ambasad z różnych krajów, w dużej części swoich sojuszników - Unię Europejską i Japonię. Wiadomość wzbudziła w większości krajów Unii gniew i postawiła relacje amerykańsko-europejskie na szali. Komentatorzy jednak uważają, że spodziewają się łagodniejszej reakcji po premierze Shinzo Abe, ponieważ ten próbuje odbudować obecnie dobre stosunki z USA po rządach Demokratycznej Partii Japonii.

Materiały wideo w języku japońskim:

ŹRÓDŁA

News On Japan
Japan Daily Press

TAGI:

Abe   obronność   dyplomacja   USA   stosunki międzynarodowe  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy