Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Sport SPROWADZENIE DAISUKE MATSUI MARKETINGOWYM SUKCESEM

sport.wp.pl

08.07.2013 | 13:59
Opracowanie: Jarosław Drożdżewski

Transfer byłego reprezentanta Japonii do gdańskiej Lechii jest nie tylko wzmocnieniem klubowej kadry, ale i sukcesem marketingowym.

Były napastnik m.in. Saint-Etienne podpisał kontrakt zaledwie kilka dni temu, ale już przyciąga nowych kibiców. Jak podał portal gazeta.pl, zaledwie 24 godziny wystarczyły, aby oficjalna strona internetowa klubu odnotowała najwyższą liczbę odwiedzin. Jak można się domyślić, większość z nich (kilkanaście tysięcy) to wizyty kibiców z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Wiele wskazuje również na to, że Japończyk przyciągnie kibiców nie tylko na stronę internetową, ale i na stadion, na którym swoje mecze rozgrywają zawodnicy Lechii:

Myślę, że jego obecność w Gdańsku poprawi frekwencję na trybunach. To bardzo popularny zawodnik w Japonii i gdy grał we Francji, to na mecze z jego udziałem przyjeżdżały wycieczki jego rodaków. Podobnie może być w Gdańsku, który już cieszy się dużą popularnością wśród turystów z Japonii – powiedział w jednym z wywiadów Stefan Białas.

Co ważne, z transferu do Gdańska jest zachwycony również sam zainteresowany. Według słów jego menadżera, o przeprowadzce nad polskie morze zadecydowały głównie względy pozasportowe. Piłkarz zdecydował się odrzucić lepsze finansowo propozycję z Japonii i Tajlandii i pozostać w Polsce. Daisuke Matsui pokochał bowiem Gdańsk od pierwszego wejrzenia, a nie bez znaczenia był również fakt, że żona zawodnika nalegała, aby pozostał on w Europie.

Rosa Kato – wybranka serca piłkarza – z miejsca stała się jedną z najpopularniejszych WAGs (Żony i Narzeczone piłkarzy) w Polsce. Zdjęcia pięknej Japonki robiły furorę na portalach internetowych, a ona sama z miejsca stała się rozpoznawalna wśród polskich kibiców.

Napastnikowi z Japonii nie pozostaje teraz nic innego, jak tylko udowodnić swoją przydatność na boisku.

ŹRÓDŁA

sport.pl
sport.pl
ekstraklasa.net

TAGI:

ciekawostka   sport   rozrywka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy