Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka X JAPAN ZNÓW ZMIENIA PLANY

źródło: wearexfilm.com

08.02.2016 | 12:56
Opracowanie: Martyna Wyleciał

Choroba gitarzysty PATY pokrzyżowała plany wydawnicze i koncertowe zespołu.

15 stycznia 2016 roku gitarzysta legendarnego zespołu X Japan, PATA, trafił do szpitala z ciężkim objawami zakrzepicy. Sytuacja była na tyle poważna, że zagrażała życiu muzyka. Obecnie poinformowano, że jego stan się ustabilizował, jednak aż do pełnego wyzdrowienia nie powinien on podróżować.

To nieoczekiwane wydarzenie wpłynęło na plany, które X Japan miało na ten rok. Zespół był zmuszony przełożyć zaplanowaną na 11 marca premierę albumu oraz koncert w londyńskim Wembley Arena, który miał się odbyć 12 marca.

Wciąż nie ujawniono tytułu nowego albumu, nieznana jest również nowa data premiery. Pierwsze informacje o jego powstawaniu ukazywały się już w 2010 roku. W 2014, zamiast nowego albumu, ukazała się składanka najlepszych przebojów wydana z okazji dwudziestej piątej rocznicy istniena grupy. Dopiero w lipcu 2015 roku podjęto temat oryginalnego albumu i ogłoszono, że zostanie on wydany 11 marca 2016. Nowa data premiery ma zostać podana wkrótce.

Występ, który miał się odbyć w Londynie, przełożono natomiast na 4 marca 2017 roku. Bilety zakupione na ten koncert pozostają ważne również w przyszłym roku. Poniżej można obejrzeć klip, który promował to wydarzenie:

Źródło: YouTube/Yoshiki 

Podczas koncertu w Londynie miała odbyć się światowa premiera filmu dokumentalnego poświęconego X Japan. Nie ma obecnie informacji o nowej dacie. Dokument zatytułowany „We Are X”, wyreżyserowany przez Stephena Kijaka, wyświetlono jednak w ostatnich tygodniach stycznia w ramach festiwalu filmowego w Sundance w Stanach Zjednoczonych, gdzie został on uhonorowany specjalną nagrodą jury za najlepszy montaż w kategorii filmów dokumentalnych. Został także przyjęty na festiwal filmowy SXSW, który odbędzie się w dniach 11-19 marca w Austin. 

ŹRÓDŁA

Oficjalna strona X Japan
JaME Polska I
JaME Polska II
We Are X Film

TAGI:

koncert   film   muzyka   nagroda   festiwal   visual kei  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy