Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Film HOLLYWOOD KONTRA JAPOŃSKI PRZEMYSŁ FILMOWY

Ekipa „Hold My Hand”, od lewej aktorzy Itsuji Itao, Nanami Kameda, Jay Kabira oraz reżyserka Yōko Narahashi, źródło: The Japan Times

26.05.2016 | 14:19
Opracowanie: Natalia Soldatke

Nowy film Yōko Narahashi, znanej japońskiej kierowniczki ds. obsady, nosi tytuł „Hold My Hand” i powstał w zaledwie 12 dni.

Yōko Narahashi pracuje w przemyśle filmowym od 1987 roku. Zaczynała jako asystentka Stevena Spilberga przy produkcji „Imperium słońca”. Z biegiem lat stała się znaną kierowniczką obsadową i wprowadziła wiele azjatyckich, głównie japońskich, aktorów w świat Hollywoodu. Dzięki niej m.in. Ken Watanabe został wybrany do roli Katsumoto w „Ostatnim samuraju”.

Oprócz promowania azjatyckich gwiazd Narahashi zajmuje się również reżyserią. Do tej pory nakręciła trzy filmy: „Wind of God” (1995), „Waiting for the Sun” (2008) oraz „Hold My Hand” (2016). Ten ostatni tytuł należy do najnowszej produkcji, która została przedstawiona na 8. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym na Okinawie. Film został nakręcony na podstawie sztuki teatralnej aktora Masayukiego Imaia, który zapragnął przenieść swoją historię na wielki ekran. Nie pozwoliła mu jednak na to choroba, gdyż aktor zmarł w maju 2015 roku na raka jelita grubego. W pracy nad filmem zastąpiła go Narahashi:

W Ameryce pracuje się nad filmami, które są warte miliony dolarów. Po powrocie do Japonii ma się wrażenie, że trzeba stworzyć coś za 10 jenów. Robimy co w naszej mocy. Do realizacji tej produkcji nie mieliśmy ani za dużo czasu ani pieniędzy. Aktorzy jednak chcieli uhonorować Masayukiego, dlatego włożyli w swoją grę wiele wysiłku.

Trailer „Hold My Hand”, źroło: YouTube/ KATSU-do

„Hold My Hand” różni się zatem od wcześniejszych produkcji, w których brała udział Narahasahi. Film został nakręcony w przeciągu 12 dni i jest pozbawiony efektów specjalnych. Opowiada historię lekko upośledzonego umysłowo Makoto (w tej roli Jay Kabira), który wybiera się w podróż do położonej w prefekturze Mie świątyni Ise. Wyprawa przepełniona jest wspomnieniami o żonie Sakurze (zagrana przez debiutującą Nanami Kamedę) przywołanymi przez przypadkowo spotkaną po drodze Reiko (graną przez Sumire Matsubarę).

„Hold My Hand” wchodzi do japońskich kin w rocznicę śmierci Masayukiego Imaia – 28 maja 2016 roku.

ŹRÓDŁA

The Japan Times
Dan At The Movies

TAGI:

ciekawostka   film   zapowiedź  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy