Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka WIZUALNY EKSPERYMENT W NOWYM TELEDYSKU MIYAVIEGO

MIYAVI w teledysku do „Afraid To Be Cool”; źródło: Sumikai

01.06.2016 | 07:35
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

Teledysk do „Afraid To Be Cool”, z najnowszego singla wokalisty, przywodzi na myśl styl lat 80. Wokalista zapowiada nowy album i trasę koncertową.

W marcu na oficjalnej stronie muzyka ogłoszono, że tytułowa piosenka z nadchodzącego singla zostanie wykorzystana w reklamie japońskiego piwa Asahi Zero Dry. I chociaż „Afraid To Be Cool” miało swoją premierę już 29 kwietnia, to teledysk do piosenki został opublikowany dopiero 19 maja. Szczególną uwagę zwraca fakt, że artysta zdaje się w nim nawiązywać stylem wizualnym do estetyki lat 80.

Barwne różowe neony i komiksowa grafika, wykorzystująca nagrane ujęcia – zdaniem jednej ze stron poświęconych japońskiej muzyce podobne efekty odnajdziemy w „Take on me” zespołu a-ha.  Reżyserem teledysku oraz autorem zdjęć jest Fantasista Utamaro, artysta, który współpracował m.in. z Davidem Bowiem. Za animacje odpowiedzialni są  ShiShi Yamazaki i Tetstuya Tatamitani, którzy tworzyli wspólnie dla Pharrella Williamsa, amerykańskiego producenta muzycznego.

Skrócona wersja teledysku do „Afraid To Be Cool”; źródło: YouTube/myv382tokyo

Teledysk do „Afraid To Be Cool” to tylko jedna z niespodzianek, jakie zaserwował fanom MIYAVI – 31 sierpnia wychodzi nowy album, natomiast zaledwie tydzień później rozpoczyna się trasa koncertowa po Japonii – „NEW BEAT, NEW FUTURE” (Nowy Rytm, Nowa Przyszłość), której nazwa stanowi hasło nadchodzącego okresu w twórczości wokalisty.

MIYAVI znany jest w szczególności ze swojego unikatowego stylu gry na gitarze, ale to nie pierwszy raz, gdy zaskakuje. Eksperymenty muzyczne to nie nowość dla wokalisty – choć od lat w głównej mierze jest artystą rockowym, to sięga do różnorodnych stylów muzycznych – od hip-hopu, przez funk aż do bluesa. Sam mówi o sobie jako o przedstawicielu japońskiego kabuki rocka.

Oficjalna strona MIYAVIiego podaje, że na najnowszym singlu znajdują się cztery utwory:

  1. Afraid To Be Cool
  2. Raise Me Up
  3. Afraid To Be Cool (Seiho Remix)
  4. Raise Me Up (Jonny Dope Remix) 

Więcej o MIYAVIm można przeczytać na łamach naszego dziennika.

ŹRÓDŁA

Synthetic Rendition - JRockNews.com
jrockradio
MIYAVI – oficjalna strona
MIYAVI – oficjalna strona II
Jrockrevoluton.com
Fantasita Utamaro – oficjalna strona
Tetsuya Tatamitani – oficjalna strona

TAGI:

koncert   muzyka   celebryci   rock   mężczyzna  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy