Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka PŁYTA ACID BLACK CHERRY W FILMOWEJ ODSŁONIE

Yasu, źródło: artistsounds.asia

07.07.2016 | 15:46
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

Wydana w zeszłym roku płyta „L” doczeka się filmowej adaptacji przez wytwórnię związaną z Akirą Kurosawą.

Produkcji, wydanego w lutym 2015 roku, czwartego albumu Acid Black Cherry (zespołu będącego solowym projektem Yasu, wokalisty Janne Da Arc) towarzyszył pewien zamysł. Utwory składające się na płytę przedstawiły historię dziewczynki o imieniu L. Kilka miesięcy później, w związku z rosnącą popularnością bohaterki piosenek, ukazał się ilustrowany zbiór opowiadań. Książkowa seria, wypuszczona na rynek przez wydawnictwo KADOKAWA, dopowiada nowe szczegóły do treści znanych z utworów zespołu. 

Opowieść o L zostanie przedstawiona na dużym ekranie w filmie o takim samym tytule jak album. Aktualnie trwa nagrywanie zdjęć – premierę kinowej wersji historii zaplanowano na jesień tego roku. Tytułową rolę L zagra aktorka Alice Hirose, znana m.in. z roli Aki Mikage w, nagranej na podstawie mangi, dramie „Silver Spoon” (Gin no saji). Obsada filmu wspomina, że jej realistyczne odtworzenie postaci doprowadziło ich do łez.

Alice Hirose w roli L, źródło: shattered-tranquility.net

Za produkcję filmu odpowiedzialna jest Toho – jedna z największych japońskich wytwórni filmowych mająca na koncie filmy o Godzilli i współpracę z Akirą Kurosawą. Reżyserią „L” zajął się Ten Shimoyama. Dodatkową inspiracją dla producentów filmu miała być trasa koncertowa Acid Black Cherry promująca ostatni album, podczas której wielokrotnie zjawiali się na koncertach zespołu.  

Sam Yasu w komentarzach na oficjalnej stronie filmu stwierdził, że nie może się doczekać rozwoju historii L na dużym ekranie. Przyznaje również:

Widząc w jaki sposób [L] dociera do ludzkich serc i jak staje się inspiracją dla takich projektów, zdaję sobie sprawę z tego, jak bardzo samodzielnym wytworem stało się to dzieło.

Teledysk do utworu „INCUBUS” odnoszący się do L , źródło: YouTube/AcidBlackChannel

ŹRÓDŁA

shattered-tranquility I
shattered-tranquility II
Acid Black Cherry Movie L – oficjalna strona
Filmweb
Toho EIGA
Team ABC USA

TAGI:

film   muzyka   visual kei  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy