Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Społeczeństwo PIERWSZA ŚMIERTELNA OFIARA „POKÉMON GO” W JAPONII

Gra podczas jazdy samochodem wiąże się ze sporym ryzykiem; źródło: Inc. Arabia.

31.08.2016 | 13:55
Opracowanie: Agnieszka Demidowska

23 sierpnia w godzinach wieczornych w mieście Tokushima doszło do śmiertelnego w skutkach wypadku drogowego, którego przyczyna powiązana jest z popularną grą Nintendo i Niantic Inc.

Do wypadku doszło ok. godziny 19:35 czasu lokalnego w mieście Tokushima na wyspie Sikoku, gdy 39-letni rolnik, Keiji Goo, wracał do domu z lokalnej spółdzielni rolniczej, do której wcześniej zawiózł plony ze swojej farmy. W czasie jazdy był tak zaabsorbowany grą, że przez nieuwagę potrącił dwie starsze kobiety. Próbowały one przejść przez ulicę w miejscu, gdzie nie było przejścia dla pieszych. Starsza, 72-letnia Sachiko Nakanishi, zmarła, młodsza natomiast, 60-letnia Kayako Ikawa, została ciężko ranna.

Mężczyzna z początku mówił policjantom, że chciał sprawdzić godzinę na swoim smartfonie. Dopiero później przyznał, że w rzeczywistości grał wtedy w „Pokémon GO” i dlatego nie zwracał uwagi na to, co działo się na jezdni. Wg Narodowej Agencji Policji jest to pierwszy śmiertelny wypadek powiązany z tą grą. W ciągu miesiąca od pojawienia się jej w Japonii (czyli od 22 lipca) na terenie całego kraju odnotowano 79 wypadków drogowych powiązanych z grą Nintendo i Niantic Inc.

Tuż przed premierą „Pokémon GO” Japońskie Narodowe Centrum Zarządzania Kryzysowego i Strategii dot. Cyberbezpieczeństwa (NISC) opublikowało dziewięciopunktowe ostrzeżenie, w którym apelowało o rozwagę podczas korzystania z gry (więcej na ten temat można przeczytać na łamach naszego dziennika). Swoje obawy dotyczące bezpieczeństwa użytkowników wyrazili również przedstawiciele Japońskich Kolei. Obecnie gra zaopatrzona jest w ostrzeżenia mówiące, aby nie korzystać z niej podczas jazdy samochodem i nie wchodzić do miejsc, do których nie jest się upoważnionym. Nakazuje także zachowanie czujności wobec otoczenia, w którym przebywa gracz.

Niantic Inc. i Pokémon Co. złożyły już kondolencje rodzinie zmarłej kobiety.

ŹRÓDŁA

The Japan Times
The Wall Street Journal

TAGI:

Nintendo   Pokemon   bezpieczeństwo   wypadek  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy