Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kulinaria W JAPONII OTWARTO PIERWSZĄ PPAP CAFE

Internetowy hit doczekał się własnej kawiarni; źródło: RocketNews24

06.11.2016 | 20:26
Opracowanie: Edyta Kruk

W ostatnim czasie utwór „Pen-Pineapple-Apple-Pen” jest prawdziwym hitem Internetu. Od teraz fani przeboju będą mogli odwiedzić pierwszą w Japonii PPAP Cafe.

Restauracja powstała dzięki kooperacji agencji współpracującej z Piko Taro, autorem wykonującym popularną piosenkę, a Tree Village, sklepem oferującym gadżety związane ze stacją Tokyo Skytree oraz popularnymi programami telewizyjnymi. PPAP Cafe jest czynne codziennie w godzinach 9.00 – 21.00 i według zapowiedzi twórców ma być wyłącznie restauracją sezonową, otwartą w okresie od 1 do 20 listopada. W środku goście będą mogli spróbować takich potraw jak naleśniki, deser parfait, a także burgery i sok z ananasa serwowany w wydrążonym owocu. Do zamówień dołączany jest czekoladowy długopis oraz kawałki jabłka i ananasa, które pozwalają klientom wykonywać ulubiony utwór podczas spożywania zamówionych przysmaków, a także podstawki z wizerunkiem Piko Taro. Za serwowane dania goście zapłacą od 420 do 878 jenów (od około 16 do 33 złotych*).

Dania, jakie serwowane będą w restauracji; źródło: Tokyohive

Krótki utwór „Pen-Pineapple-Apple-Pen” o niezbyt skomplikowanym tekście, śpiewany przez japońskiego komika Kosakę Daimaou, przedstawiającym się jako DJ Piko-Taro, w błyskawicznym tempie podbił Internet. W ciągu kilku pierwszych dni od publikacji nagrania odtworzono go ponad 55 milionów razy. W końcu października utwór zadebiutował także na 77. miejscu na amerykańskiej liście Billboard hot 100. Kawałek został doceniony także przez amerykańskiego wokalistę Justina Biebera, który na swoim tweeterze oznajmił, że to jego „ulubiona rzecz w Internecie”. Sam autor przeboju tak tłumaczy motywację, jaka stała za tym, że stworzył tę piosenkę:

Przesłaniem utworu jest to, że ananasy i jabłka mogą być połączone, jeśli wsadzimy w nie długopis i to, że wszyscy jedziemy na statku kosmicznym, jakim jest Ziemia. Wszystko, co próbuję robić, jest pisaniem kawałków, które przywołają uśmiech na twarz i będą łatwe do zapamiętania.

Źródło: CheeYeeTeoh/YouTube

*ceny podane na podstawie kursu średniego NBP z dnia 30.10.2016

ŹRÓDŁA

RocketNews24
METRO

TAGI:

ciekawostka   kuchnia   muzyka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy