Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka ZNAMY WYKONAWCÓW 67. „KŌHAKU UTA GASSEN”

Wykonawcy „Kōhaku Uta Gassen”; źródło: thedoramas.blogspot.com

30.11.2016 | 20:45
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

Stacja NHK ogłosiła listę artystów, którzy pojawią się podczas noworocznej gali muzycznej. Wieczór poprowadzą aktorka Kasumi Arimura i Masaki Aiba z boysbandu Arashi.

„Kōhaku Uta Gassen” to muzyczne wydarzenie organizowane przez japońską stację radiowo-telewizyjną NHK w wieczór noworoczny już od lat 50. ubiegłego wieku, choć na początku transmitowane było jedynie drogą radiową. Występ opiera się na muzycznej rywalizacji dwóch grup, do których członkowie, znani w branży muzycznej, przydzielani są na podstawie płci. W drużynie czerwonej są kobiety, natomiast do grupy białej należą mężczyźni. W noworocznych koncertach biorą udział artyści będący przedstawicielami różnorodnych gatunków muzycznych – na jednej scenie pojawiają się zarówno muzycy związani z visual kei, np. zespół X JAPAN, który w tym roku wystąpi na scenie „Kōhaku” już po raz siódmy, jak i wykonawcy tradycyjnego stylu enka.

Prezenterką występów żeńskiej drużyny będzie aktorka Kasumi Arimura. Koncerty męskiej części wykonawców poprowadzi Masaki Aiba, należący do popularnego boysbandu Arashi nie będzie to jednak jego pierwsze wystąpienie jako gospodarz „Kōhaku”, bowiem pięciokrotnie pełnił już rolę prezentera występując wraz z zespołem.

W tym roku do drużyny czerwonej po raz pierwszy dołączy wokalistka Hikaru Utada. Wśród żeńskich wykonawców pojawią się m.in.: grupy idolek AKB48, Keyakizaka46 i E-girls oraz zespół Perfume. W gronie męskich artystów na koncercie pojawią się zespoły Arashi, X JAPAN, SEKAI NO OWARI. Grupy THE YELLOW MONKEY, która po 15 latach powróciła na scenę muzyczną, i RADWIMPS, autorzy ścieżki dźwiękowej do filmu „Kimi no Na wa” (ang. Your name), wystąpią na scenie noworocznego koncertu pierwszy raz. Pełna lista artystów, którzy pojawią się na scenie „Kōhaku Uta Gassen”, dostępna jest na stronie organizatora.

Konferencja prasowa, podczas której ogłoszono wykonawców 67. „Kōhaku Uta Gassen”; źródło: YouTube/varietyrange28

Choć wiele osób oczekiwało, że wśród artystów występujących podczas koncertu pojawi się zespół SMAP, grupa nie została wymieniona na liście wykonawców. Z końcem 2016 roku zespół zakończy działalność, dlatego fani mieli nadzieję, że pojawią się na tym wydarzeniu. Jak podaje dziennik „The Japan Times”, kilka źródeł informuje, że NHK wciąż prowadzi rozmowy o występie z Johnny & Associates, agencją muzyczną promującą grupę.

Mottem tegorocznego „Kōhaku Uta Gassen” jest „Yume wo utaou” (Zaśpiewajmy o naszych marzeniach tłum. własne). Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w radiu i na kanale telewizyjnym NHK TV 31 grudnia 2016 roku o godzinie 19:15 czasu japońskiego (11:15 czasu polskiego).

ŹRÓDŁA

J-pop go
JpopAsia
Japan Today
tokyohive
The Japan Times
animenewsnetwork
Oficjalny profil zespołu X JAPAN na portalu Facebook

TAGI:

koncert   muzyka   Nowy Rok  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy