Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka PERKUSISTA ZESPOŁU HER NAME IN BLOOD ARESZTOWANY

Zespół HER NAME IN BLOOD; źródło: metalmusicarchives.com

19.12.2016 | 15:31
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

Muzyk został aresztowany za domniemane posiadanie marihuany. W ostatnim czasie nie był to odosobniony przypadek w japońskim świecie artystycznym.

9 grudnia 2016 roku została opublikowana informacja o tym, że Umebo, perkusista grupy HER NAME IN BLOOD, został aresztowany za podejrzenie posiadania marihuany. W związku z oskarżeniem działalność zespołu została zawieszona, a nadchodzące występy odwołane. Pozostali członkowie w porozumieniu z rodziną i wytwórnią zadecydowali o usunięciu perkusisty z grupy. 

W oficjalnym oświadczeniu muzycy przeprosili za powstałą sytuację, informując, że dołożą starań, aby fani mogli ubiegać się o zwrot kosztów biletów na koncerty, które się nie odbędą. Zespół HER NAME IN BLOOD we wrześniu 2016 roku wydał pierwszy album pod skrzydłami wytwórni muzycznej Warner Music Japan, a na początku grudnia zakończyła się ich europejska trasa.

Teledysk do utworu z najnowszej płyty zespołu HER NAME IN BLOOD; źródło: YouTube/HER NAME IN BLOOD Official

W ostatnim czasie nie był to jedyny przypadek aresztowania w japońskim świecie muzycznym. Metalowy zespół lynch. wstrzymał działalność po tym, jak 22 listopada 2016 roku Akinori (basista) został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji z prefektury Aichi. Postępowanie w jego sprawie miało dotyczyć „antyspołecznego zachowania”, które, jak podaje portal JpopAsia, w Japonii bywa terminem używanym do określania procederów związanych z posiadaniem narkotyków. Dotychczas nie podano jednak dalszych szczegółów związanych z zatrzymaniem muzyka.

Za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej grupa lynch. poinformowała o wstrzymaniu aktywności muzycznej. Hazuki, wokalista zespołu, na portalu Twitter zapewnił fanów o tym, że powrócą na scenę. Bellwood Records, wytwórnia, z którą współpracuje grupa, zapewnia:

Traktujemy tę sytuację poważnie [...] i w dalszym ciągu będziemy w pełni współpracować z policją w tej sprawie.

Teledysk grupy lynch. do utworu „F.A.K.E.”; źródło: YouTube/movie lynch

Podejrzenia związane z nielegalnymi substancjami pojawiają się także poza branżą muzyczną. 9 grudnia o posiadanie i zażywanie nielegalnych substancji odurzających prasa oskarżyła Hirokiego Narimiyę, popularnego aktora znanego m.in. z dramy „Aibō”. Zarzut ten nie znalazł potwierdzenia w testach mających na celu wykrycie narkotyków. W związku ze skierowanym w stronę aktora oskarżeniem zadecydował on zakończyć karierę.

Hiroki Narimiya; źródło: filmweb.pl

Japońskie prawo jest restrykcyjne względem tych, którzy weszli w posiadanie marihuany – karą za to może być nawet 5 lat więzienia niezależnie od ilości posiadanej substancji. Środek ten uznawany jest również jako coś złego ze społecznego punktu widzenia. Marihuana nie jest w Japonii używana do celów medycznych, nie przeprowadza się także żadnych badań naukowych z tym związanych. 

Z sankcjami za posiadanie marihuany muszą się w Japonii liczyć także osoby z zagranicy. Przykładem tego jest Paul McCartney, były członek The Beatles, który spędził w więzieniu 10 dni, po tym jak został złapany z tą substancją. Za wejście w posiadanie marihuany zagranicznym gościom grozi deportacja, mogą mieć także problem z ponownym odwiedzeniem tego kraju.

ŹRÓDŁA

JaME
VHK Press
Japan Today
jpopasia
Japan Update
Huffington Post

TAGI:

muzyka   kryminologia  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy