Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura KENSHIN POWRACA NA SUMI-E

Shishio Makoto; źrodło: Grapee

25.12.2016 | 07:58
Opracowanie: Paulina Powązka

Japoński artysta stworzył sumi-e przedstawiające postaci z serii „Rurōni Kenshin”.

Sumi-e to monochromatyczne malarstwo, które przywędrowało do Japonii z Chin w XIII wieku. Pojawiło się za sprawą mnichów zen i stanowiło formę medytacji osiąganej dzięki koncentracji i dążeniu do perfekcji. Sumi-e powstaje jedynie poprzez kilka pociągnięć pędzla, które tworzą obraz. Pożądana jest zatem raczej sugestywność i prostota aniżeli realizm. 

Na łamach naszego dziennika pisaliśmy już o bujinga z wizerunkami postaci z „Gwiezdnych wojen”. Tym razem inny japoński artysta – Okazu, specjalizujący się w tworzeniu sumi-e, wystawił na sprzedaż swoje najnowsze dzieła, na których uwiecznił bohaterów serii mangi i anime „Rurōni Kenshin”. Są to trzy prace przedstawiające Saitō Hajimego, Shishio Makoto oraz Himurę Kenshina. Występują one pod nazwą „Rurōni Kenshin: Sumi-e Collection”.

Atramentowe wydruki będą wykonywane na zlecenie w cenie 7560 jenów (ok. 271 zł*) za sztukę. Zamówienia można składać do 9 stycznia 2017 roku w sklepie internetowym Aniplex Plus, a dostawa do klientów planowana jest na luty tego samego roku. W dniach od 17 do 18 grudnia 2016 roku prace można było zaś obejrzeć na wystawie Jump Festa 2017 w Makuhari Messe.

Sumi-e przedstawiające wszystkich trzech bohaterów; źródło: Grapee

„Rurōni Kenshin” to seria mangi oraz anime, której fabuła jest osadzona w realiach ery Meiji. Opowiada ona o losach Hitokiri Battōsaia, rojalisty, który po upadku cesarstwa zaczął samotną podróż po kraju. Autorem jest Nobuhiro Watsuki.

*Przeliczenie na podstawie kursu średniego NBP z dnia 15.12.2016 roku

ŹRÓDŁA

Grapee
Shinden
Alan Watts

TAGI:

ciekawostka   manga i anime   sztuka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy