Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] FESTIWAL KULTURY JAPOŃSKIEJ „JAPONIA 4D”

Grafika promująca wydarzenie; źródło: fanpage Japonia 4D na Facebooku

22.12.2016 | 12:17
Opracowanie: Beata Kustra

Na początku stycznia w Krakowie odbędzie się festiwal wzorowany na szkolnych festiwalach japońskich. Wydarzenie jest objęte patronatem dziennika „Japonia-Online”.

Festiwal Kultury Japońskiej „Japonia 4D” powstał z inicjatywy studentów Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Podczas wydarzenia odbędą się m.in. następujące prelekcje: „Gojira – na tropie filmowego potwora z głębin”, „Inspiracje Wielką Falą Hokusaia we współczesnej kulturze i popkulturze zachodniej”, „Obraz kota w japońskim folklorze i kulturze popularnej” oraz „Jazda bez trzyMANGI: rzecz o japońskim komiksie i jego przekładzie na przykładach”. Więcej informacji można przeczytać w dziale Wydarzenia.

Festiwal odbędzie się 7 stycznia w Krakowie w godz. 10:00–18:00. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy na Festiwal „Japonia 4D” wzorowany na tradycyjnym bunkasai. Będzie to wydarzenie szczególne, oferujące szereg zróżnicowanych, darmowych atrakcji związanych z kulturą, kuchnią i podróżami po Japonii.

„Japonia 4D” to także okazja, by w nieco luźniejszej atmosferze poznać bogaty program studiów azjatyckich UJ. Gorąco zachęcamy do udziału!

(zgodnie z informacją organizatora).

Bunkasai to określenie na japońskie festiwale organizowane przez szkoły oraz ich uczniów. Takie szkolne wydarzenia zazwyczaj odbywają się w weekend i mogą trwać nawet przez dwa dni. Wstęp na festiwal jest otwarty nie tylko dla rodzin uczniów, ale również dla osób z zewnątrz. Bunkasai jest przygotowywany głównie przez uczniów – wydarzenie ma na celu przedstawienie ich zdolności, osiągnięć oraz różnych talentów. Oprócz tego taki festiwal jest doskonałą okazją do promocji szkoły.

ŹRÓDŁA

materiały organizatora
strona wydarzenia na Facebooku
web-japan.org

TAGI:

festiwal   zapowiedź   kultura  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy