Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Redakcja PRZEGLĄD BLOGOWY 12.12.2016–18.12.2016

Posąg Wielkiego Buddy Rushany w Narze; źródło: Japan Guide

20.12.2016 | 12:08
Opracowanie: Aleksandra Patla

W dzisiejszym przeglądzie blogów o Japonii można przeczytać o gęstości zaludnienia w Kraju Kwitnącej Wiśni oraz o posągu Wielkiego Buddy Rushany w Narze.

Tematem tekstu na blogu Gaijin w podróży jest gęstość zaludnienia w Japonii. Autor podaje, że Japończycy stanowią aż 98% mieszkańców Kraju Wschodzącego Słońca. W zależności od środowiska naturalnego liczba osób zamieszkujących poszczególne tereny jest różna. Najwięcej z nich znajduje się w miastach, w niektórych liczba obywateli przekracza milion osób. W miasteczkach i wsiach natomiast widoczny jest spadek liczby ludności. Co więcej, większość z nich stanowią osoby w podeszłym wieku.

W kolejnym wpisie autor opowiada o pomniku Wielkiego Buddy Rushany. Znajduje się on w kompleksie świątyni Tōdaiji w Narze. Posąg został odlany z brązu oraz ozdobiony złotem i srebrem, a w 752 roku zaprezentowany podczas uroczystości cesarskiej. Obecnie rzeźba jest rekonstrukcją powstałą po przebytych kataklizmach, które doprowadziły do jego zniszczenia. W kompleksie Tōdaiji znajduje się również m.in. dzwonnica z XIII wieku i parcele mnichów Tonan’in.

Skróty tych i innych postów można znaleźć w dziale poświęconym blogom.

ŹRÓDŁA

Gaijin w podróży
Gaijin w podróży

TAGI:

blogi  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy