Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju WEJŚCIE W NOWY ROK MAGICZNYMI ULICZKAMI SHIBUI

Grafika reklamowa; źródło: Shibuya ao no dokutsu

29.12.2016 | 07:25
Opracowanie: Paulina Powązka

W tokijskiej dzielnicy Shibuya będzie można rozpocząć Nowy Rok, spacerując uliczkami stylizowanymi na włoską Blue Grotto.

22 listopada bieżącego roku ok. 750-metrowa uliczka w parku Yoyogi (dzielnica Shibuya, Tokio) została oświetlona białymi i niebieskimi lampkami. Jest to nawiązanie do włoskiej Blue Grotto, jaskini znajdującej się na wyspie Capri.

Wideo promujące wydarzenie; źródło: 青の洞窟 SHIBUYA/YouTube

Magiczny klimat jest utrzymywany od godziny 17:00 do 23:00 każdego wieczoru, kiedy włączane jest oświetlenie. Organizatorzy oferują również specjalne wydarzenie, dzięki któremu będzie można wejść w Nowy Rok w iście zaczarowanej atmosferze. W nocy z 31 grudnia 2016 r. na 1 stycznia 2017 r. lampki będą świecić się odrobinę dłużej, bo aż do godziny 5 rano, co umożliwi chętnym uroczysty spacer przez Shibuyę aż do świątyni Meiji. 

Oświetlenie zostanie zdjęte 9 stycznia 2017 r.

Zdjęcie z Blue Grotto na wyspie Capri; źródło: Happy Traveling

Jak już zostało wspomniane, Blue Grotto to naturalna jaskinia znajdująca się na jednej z włoskich wysp. Ma ona 60 metrów długości i 25 metrów szerokości. Ponieważ wejście do jaskini jest małe, transport odbywa się na niewielkich, drewnianych łódkach, które mieszczą maksymalnie cztery osoby. W środku grota jest oświetlona przez lazurowe światło i mieni się różnymi odcieniami błękitu. 

ŹRÓDŁA

Grapee
Capri

TAGI:

Tokio   święta   festiwal   Nowy Rok  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy