Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kulinaria KAWIARNIE INSPIROWANE ANIMACJĄ MAKOTO SHINKAIA

Latte z podobiznami bohaterów „Kimi no Na wa”; źródło: Twitter

17.01.2017 | 07:14
Opracowanie: Marta Kowalczyk

Przez pewien czas w Tokio oraz Nagoi fani filmu „Kimi no Na wa” mogą skosztować smakołyków prosto z ekranu.

Najnowszy film Makoto Shinkaia „Kimi no Na wa”, który zdobył szturmem japońskie kina, został także z dużym entuzjazmem przyjęty na zachodzie. Animacja bije rekordy sprzedaży, według CrunchyRoll News zarobiła 19,4 miliarda jenów (ok. 693 mln zł*), przebijając sukces „Księżniczki Mononoke” (19,3 miliarda jenów) z 1997 roku. „Kimi no Na wa” stało się jednym z najpopularniejszych filmów oglądanych w Japonii nie tylko w 2016 roku, ale i w historii. W rankingu najbardziej dochodowych produkcji animacja uplasowała się nawet wyżej od „Harry'ego Pottera i Komnaty Tajemnic” czy „Avatara”. Przewiduje się, że otrzyma nominację do Oscara.

Dla tych, którzy chcieliby spróbować pojawiających się w filmie potraw, a także inspirowanych wydarzeniami i postaciami przekąsek, otwarto specjalną pop-up cafe (kawiarnię funkcjonującą tylko przez czas limitowany). Lokal mieści się w The Guest Cafe & Diner, restauracji która była już gospodarzem innych czasowych kawiarni, np. Miffy Cafe. Tokijska Kimi no Na wa Cafe jest czynna od 7 stycznia do 7 lutego bieżącego roku w Ikebukuro. Od 27 stycznia do 3 kwietnia kolejna kawiarnia zostanie otwarta w Nagoi.

Limited Time Offer 「Your Name. (Kimi no Na wa.)」 Cafe (Ikebukuro PARCO)Śniadania Takiego i Mitsuhy; źródło: SagasWhat

W menu znajdą się potrawy, spożywane przez bohaterów filmu oraz te, które powstały w wyniku inspiracji pewnymi scenami czy miejscami. Spróbować można deserów wzorowanych na pojawiającej się w animacji komecie oraz świątyni na szczycie góry. Poza tym można zamówić m.in. zestaw śniadaniowy podobny do tego, który jedli Taki oraz Mitsuha, a także kanapki – takie jak te, którymi Taki i jego koledzy raczyli się podczas szkolnej przerwy. Jedną z pozycji w karcie jest też latte ozdobione napisem „Kim jesteś?”.

Night sky soda on the day the stars fellDeser inspirowany kometą; źródło: Inquirer

Poza kulinarnymi wrażeniami na gości Kimi no Na wa Cafe czekają też inne atrakcje. W kawiarni przygotowano punkt do robienia zdjęć na tle scenerii z ostatniej sceny filmu oraz sklepik z gadżetami, gdzie można zakupić np. ciasteczka, kubki czy biżuterię inspirowaną animacją.

*Przeliczenie na podstawie tabeli średniego kursu walut NBP z dnia 8.01.2017 roku

ŹRÓDŁA

Inquirer
Japan Trends
mobile&apps

TAGI:

ciekawostka   kuchnia   film   turystyka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy