Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Redakcja PRZEGLĄD BLOGOWY 02.01.2017–08.01.2017

Edukacja w Japonii; źródło: Factrange

10.01.2017 | 12:39
Opracowanie: Aleksandra Patla

W dzisiejszym przeglądzie blogów można przeczytać o znaku kanji oznaczającym „rok”, japońskiej edukacji oraz o sprawach związanych z wyjazdem do Japonii.

Na blogu Byłem Tu. Tony Halik. pojawił się kolejny wpis z cyklu „Kanji tygodnia”. Tym razem, omawianym kanji jest znak oznaczający w języku japońskim „rok”. Składa się z sześciu kresek i jest jednym z pierwszych znaków, jakie poznaje się na początku nauki języka japońskiego. W Kraju Kwitnącej Wiśni datę zapisuje się od końca (rok–miesiąc–dzień), dodatkowo zapisując każdą z jednostek czasu osobno. W Japonii Nowy Rok nazywany jest shōgatsu, a jego obchody trwają do 3 stycznia. Co więcej, podano także poprawne zasady czytania znaku i przydatne słówka z jego użyciem.

O japońskim systemie edukacji można przeczytać na blogu Gaijin w podróży. Rok szkolny w Kraju Wschodzącego Słońca rozpoczyna się 1 kwietnia i podzielony jest na trymestry. Wymaga się, aby dziecko, jeszcze przed rozpoczęciem nauki, znało podstawy arytmetyki i potrafiło czytać hiraganę i katakanę. W szkołach podstawowych przedmiotami nauczania są m.in. matematyka, kaligrafia, nauki społeczne czy prowadzenie domu. Szkoła średnia to czas egzaminów sprawdzających zdobytą wiedzę na poszczególnych poziomach nauki. Na tym etapie dochodzi też język obcy, a ostatnia lekcja w danym dniu jest z reguły zajęciem dodatkowym.

Na blogu Szukając końca świata można przeczytać o wielu kwestiach związanych z wyjazdem do Japonii. Na początku autorka omawia sprawę wizy, którą można dostać już na lotnisku. Poleca wiele tokijskich dzielnic, takich jak Ueno czy Shinjuku, ponieważ mają dobrze zorganizowaną komunikację miejską, ułatwiającą poruszanie się po całym mieście. Na pierwszy wyjazd do Japonii szczególnie poleca Tokio, tradycyjne Kioto oraz Hiroszimę. Tłumaczy, iż sama znajomość języka angielskiego podczas wyjazdu nie wystarczy, warto znać przynajmniej podstawowe japońskie zwroty. Porusza też kwestie związane z ubezpieczeniem, samą organizacją wyjazdu oraz opowiada o kilku przydatnych stronach internetowych.

Skróty tych i innych postów można znaleźć w dziale poświęconym blogom.

ŹRÓDŁA

Byłem Tu. Tony Halik.
Gaijin w podróży
Szukając końca świata

TAGI:

blogi  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Sztuka cyfrowa w muzeum

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy