Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kulinaria ZNANE SMAKI W BEZKOFEINOWEJ ODSŁONIE

Pierwszy lokal Starbucks w Japonii w dzielnicy Ginza w Tokio; źródło: KINIBIZ

19.01.2017 | 16:25
Opracowanie: Michelle Gałuszka

Po raz pierwszy w japońskich oddziałach sieci Starbucks Coffee możliwe jest zakupienie bezkofeinowej wersji niektórych napojów.

Klienci za dodatkowe 50 jenów (ok.1,79 zł*) będą mogli cieszyć się kawą, która będzie w 99% bezkofeinowa. Obecnie do wyboru w ofercie jest sześć takich napojów, bazujących na espresso. Wśród nich są takie smaki jak Caffè Mocha czy Caramel Macchiato.

Według firmy proces dekofeinizacji odbywa się bez użycia środków chemicznych czy wprowadzania dodatków. Powoduje to, że kawa nie traci swojego aromatu czy smaku.

Bezkofeinowa oferta napojów Starbucks Japan CoffeeWizualizacja bezkofeinowych napojów Starbucks Coffee Japan; źródło: Japan Today 

W Japonii kawa bezkofeinowa nie jest tak popularna jak np. w Stanach Zjednoczonych. Jednakże Starbucks Coffee Japan ma nadzieję, że nową wersją napojów przyciągnie klientów korzystających z kawiarni późną porą oraz kobiety w ciąży, które obawiają się szkodliwego wpływu kofeiny.

Starbucks Coffee Japan zostało założone w 1995 roku, a rok później otworzyło swoją pierwszą kawiarnię w tokijskiej Ginzie. Do września 2016 roku powstało 1211 lokali tej spółki. Na temat biznesowych decyzji Starbucks Company w Japonii można przeczytać na łamach naszego dziennika.

*Przeliczono na podstawie średniego kursu walut NBP z dnia 14.01.2017 r.

ŹRÓDŁA

Japan Today
WSAV
Starbucks Coffee Japan

TAGI:

ciekawostka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy