Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka SIOSTRZANA GRUPA AKB48 Z TEATREM NA WODZIE

Mayu Watanabe z AKB48 i Keizo Hamada, przedstawiciel władz prefektury Kagawy; źródło Mainichi

31.01.2017 | 07:57
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

16 stycznia 2017 roku ruszyła rekrutacja do nowego zespołu należącego do rodziny grupy idolek AKB48. Zespół będzie działać na wybrzeżu Japonii.

AKB48 to popularna w Japonii grupa idolek, która zadebiutowała na scenie muzycznej w 2005 roku. Nazwa zespołu wywodzi się od tokijskiej dzielnicy Akihabara, gdzie znajduje się ich teatr. Jak podaje dziennik „The Japan Times”, obecnie do siostrzanych grup AKB48 należy pięć zespołów składających się tylko z żeńskich wokalistek: 

  • SKE48 (Nagoja), 
  • NBM48 (Osaka), 
  • HKT48 (Fukuoka),
  • NGT48  (Niigata), 
  • JKT48 (Dżakarta). 

Do rodziny AKB48 wkrótce dołączy grupa, która w przeciwieństwie do pozostałych zespołów, będzie prowadzić działalność nie w mieście, a w całym regionie – na wybrzeżu Morza Wewnętrznego Japonii, w prefekturach: Yamaguchi, Hiroszima, Tokushima, Okayama, Hyōgo, Ehime i Kagawa. Grupa przyjmie nazwę STU48 od Setouchi – określenia, jakiego używa się dla opisu tego obszaru. Dziewczęta w wieku od 12 do 22 lat, które pragną rozwijać karierę muzyczną pod skrzydłami zespołu, mogą przesyłać formularz zgłoszeniowy wraz z dwoma zdjęciami do 5 lutego. Jak podaje serwis „Tokyo Girls Update”, doświadczenie w branży muzycznej nie jest wymagane. Przesłuchania do grupy odbędą się między 18 a 26 lutego.

Grupa STU48 będzie miała swój teatr na statku. Za pośrednictwem oficjalnej strony zapowiedziano, że statek stanie się teatrem ruchomym, a występy będą odbywać się na wodach Morza Wewnętrznego.

Oficjalny film promujący STU48; źródło:YouTube/STU48

Powstanie nowego zespołu w okolicznych prefekturach promowały dwie obecne członkinie AKB48, Mayu Watanabe wybrana w 2015 roku na liderkę grupy i Yuki Kashiwagi. Dziewczęta spotkały się już z przedstawicielami lokalnych władz. Hidehiko Yuzaki z Hiroszimy wyraził swoje zadowolenie z powstającego projektu muzycznego:

AKB to grupa idolek porównywalna do czegoś niezastąpionego w życiu Japończyków. Mam nadzieję, że nowy zespół będzie miał trasy w naszym regionie.

ŹRÓDŁA

The Japan Times
YeinJee
SBS
Tokyo Girls Update

TAGI:

muzyka   j-pop  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

10 lat z Kaną Nishino

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy