Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kulinaria STYLOWE POKROWCE NA ONIGIRI

Czy pokrowce wejdą do powszechnego użytku?; źródło: RocketNews24

12.02.2017 | 16:04
Opracowanie: Edyta Kruk

Jedna z japońskich firm wypuściła na rynek skórzane pokrowce, w których miłośnicy onigiri mogą schować swoją ulubioną przekąskę, bez obaw, że ulegnie ona uszkodzeniu.

W ostatnim czasie Arataya, przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji akcesoriów skórzanych, wprowadziło na rynek pokrowce na onigiri. Specjalna budowa pokrowca pozwala na transportowanie przekąski w kształcie trójkąta w taki sposób, aby jej rogi nie uległy odkształceniu, a metalowe zapięcie pozwala na łatwe przymocowanie gadżetu do paska lub plecaka. Każdy produkt wykonywany jest ręcznie, a jego wymiary są dopasowane do rozmiarów większości onigiri, jakie sprzedawane są w japońskich sklepach. Obecnie skórzane futerały dostępne są w kolorach: czarnym, beżowym oraz kilku wariantach dwukolorowych.

Skórzane pokrowce można zakupić poprzez stronę internetową sklepu Creema w cenie 4200 jenów za sztukę (około 150 złotych)*.

Jedna z wersji kolorystycznych futerałów; źródło: RocketNews24

Onigiri od wieków podbija serca Japończyków. Pierwsze wzmianki o tej potrawie pojawiły się jeszcze w czasach epoki Heian (794–1185). Dzięki temu, że jej przygotowanie nie zabiera zbyt wiele czasu, często była wybierana przez samurajów, którzy wyruszali na wojnę. Przez bardzo długi okres onigiri było po prostu kulkami ryżowymi, które doprawiano solą – z czasem do dekoracji potrawy zaczęto używać nori, czyli suszonych wodorostów. Obecnie onigiri to jedna z najpopularniejszych przekąsek w Japonii.

*cena obliczona na podstawie kursu średniego NBP z dnia 10.02.2017 r.

ŹRÓDŁA

RocketNews24
Senpuu.net

TAGI:

ciekawostka   kuchnia   moda  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy