Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju CICHE TAKSÓWKI W KIOTO

Japoński taksówkarz; źródło: jpninfo.com

13.04.2017 | 17:38
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

Z myślą o osobach, które nie przepadają za dyskusjami z taksówkarzami, firma Miyako Taxi testuje usługę, w ramach której kierowca nie może sam zagadywać pasażerów.

Pasażerami taksówek są zarówno osoby miejscowe, jak i turyści. Nie wszyscy z nich przepadają za niezobowiązującymi konwersacjami z kierowcą czy słuchaniem o lokalnych atrakcjach. To, że taksówkarz jest rozmowny nie jest zasadą, ale gdy już na takiego trafimy, uciszanie go może być uznane za przejaw braku kultury.

Firma Miyako Taxi postanowiła wyjść naprzeciw problemom osób, które nie mają nastroju na dyskusje z kierowcami taksówek. „Silent Taxi” (cicha taksówka – tłum. własne) to będąca w trakcie testów usługa, w ramach której taksówkarz nie będzie mógł sam zagadywać do pasażerów. W ramach tego rozwiązania kierowca może się przywitać i potwierdzić cel podróży. Ewentualna rozmowa może zostać zainicjowana tylko przez pasażera, dozwolona jest także konwersacja w wyjątkowych sytuacjach. Zasady te wypisane są na karcie informacyjnej zamieszczonej na zagłówkach przednich foteli samochodów.

Usługa testowana jest od końca marca 2017 roku. Jak podaje portal Mashable, po Kioto obecnie porusza się dziesięć taksówek „Silent Taxi”. Testy mają pomóc poznać potrzeby klientów. Jak informuje firma Miyako Taxi:

Usługa jest obecnie w fazie testowej, a celem jest stworzenie atmosfery, która zapewni pasażerom najbardziej komfortową podróż taksówką poprzez ograniczenie rozmowy ze strony kierowcy.

Informacja zamieszczona w taksówce „Silent Taxi”; źródło: mashable.com

ŹRÓDŁA

Mashable
RocketNews24

TAGI:

podróżowanie   Kioto  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy