Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Społeczeństwo BANKIER PRÓBOWAŁ URATOWAĆ MĘŻCZYZNĘ – OBAJ ZGINĘLI NA TORACH

Wejście do stacji Hatchō-nawate; źródło: Wikimedia

19.04.2017 | 13:47
Opracowanie: Kinga Liszka

Mężczyzna, który starał się zabrać starszego pana sprzed nadjeżdżającego pociągu, zginął razem z nim.

Pociąg linii Keikyū 15 kwietnia 2017 roku śmiertelnie potrącił dwie osoby w pobliżu znajdującej się w Kawasaki stacji Hatchō-nawate. Nagranie z kamery monitoringu pokazało, że jeden ze zmarłych mężczyzn próbował uratować drugiego, starszego, przed nadjeżdżającym pojazdem.

Według informacji podanych przez policję starszy mężczyzna w wieku 77 lat opuścił taksówkę przed stacją. Następnie wszedł na tory koło godziny 9:00, gdy paliło się już światło ostrzegawcze. Prawdopodobnie był to mieszkaniec Kawasaki. Stał pomiędzy opuszczonymi szlabanami. Wtedy zauważył go 52-letni bankier Masashi Kodama, mieszkający w Jokohamie, który postanowił pomóc starszemu mężczyźnie. Początkowo machał i krzyczał, aby ostrzec przed zbliżającym się niebezpieczeństwem, lecz gdy starszy pan nie zareagował, podniósł jeden ze szlabanów i wszedł na torowisko. Jak donosi maszynista, Kodama oplótł rękami mężczyznę i próbował zaciągnąć go w bezpieczne miejsce. Pociąg jednak nie miał szansy zahamować w odpowiednim czasie. Do wypadku doszło około godziny 9:10. Policja podejrzewa, że starszy mężczyzna nie był w pełni władz umysłowych i prawdopodobnie cierpiał na demencję.

W tym momencie jest nam bardzo przykro. Prosimy o pozostawienie nas samym sobie oraz wzięcie pod uwagę sytuacji, w której się znajdujemy

– przekazała w oświadczeniu rodzina zmarłego Kodamy.

W Japonii wypadki na torach są często omawianą kwestią. W grudniu zeszłego roku podano informację o planach zwiększenia bezpieczeństwa na stacjach kolejowych poprzez instalację specjalnych drzwi na peronach. Decyzja spowodowana była dużą liczbą wypadków, które miały miejsce w sierpniu oraz październiku 2016 roku. Unowocześnienia te mają zostać wprowadzone do roku 2020. Więcej na ten temat przeczytać można na łamach naszego dziennika.

ŹRÓDŁA

The Asahi Shimbun
The Mainichi (I)
The Mainichi (II)

TAGI:

seniorzy   bezpieczeństwo   pociągi   wypadek  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Sztuka cyfrowa w muzeum

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy