Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Społeczeństwo KSIĘŻNICZKA KAKO ROZPOCZNIE STUDIA NA UNIWERSYTECIE LEEDS

Księżniczka Kako; źródło: nippon.com

29.04.2017 | 16:03
Opracowanie: Kinga Liszka

22-letnia wnuczka cesarza Akihito od września rozpocznie naukę na angielskiej uczelni.

Kako jest najmłodszą córką księcia Fumihito i księżnej Kiko. Od momentu uzyskania pełnoletności księżniczka zyskała ogromną sławę, nie tylko ze względu na jej urodę, ale również grację, naturalną wytworność i zdolności. Księżniczka posługuje się bowiem biegle językiem migowym. 25 września 2016 roku wzięła udział w ceremonii otwarcia konkursu, podczas którego uczestnicy prezentowali umiejętności komunikowania się w specjalnym systemie opracowanym dla ludzi z wadami słuchu. Kako wygłosiła wówczas przemowę, zarówno w języku migowym, jak i na głos. Więcej na ten temat przeczytać można na łamach naszego dziennika. To jednak nie jedyny talent księżniczki. Jednym z jej hobby jest taniec i jazda figurowa na łyżwach, której zawdzięcza nienaganną figurę.

Księżniczka Mako (z lewej) i księżniczka Kako; źródło: Wikimedia

Kako zamierza pójść w ślady swojej starszej siostry, 25-letniej księżniczki Mako, i wyjechać na studia do Wielkiej Brytanii. W latach 2012-2013 starsza z sióstr studiowała na Uniwersytecie w Edynburgu. Młodsza Kako planuje natomiast rozpocząć od września bieżącego roku studia na Uniwersytecie w Leeds. Spędzi na nim 10 miesięcy w ramach programu wymiany. Do Japonii wróci latem 2018 roku. Obecnie Kako uczy się na Międzynarodowym Uniwersytecie Chrześcijańskim w Tokio.

Zarówno Kako, jak i Mako, znane są ze świetnej znajomości języków obcych. Możliwe, że z tego powodu będą częściej udzielać się publicznie podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

ŹRÓDŁA

The Asahi Shimbun (I)
The Asahi Shimbun (II)
Nippon.com

TAGI:

cesarz   igrzyska olimpijskie   rodzina   nauka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy