Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka YOSHIKI PODDANY PILNEJ OPERACJI

YOSHIKI; źródło: bravewords.com

17.05.2017 | 13:10
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

Problemy z kręgosłupem perkusisty są na tyle poważne, że zdaniem lekarzy nie można było dłużej zwlekać z przeprowadzeniem operacji. Najbliższe koncerty zespołu X JAPAN zostały odwołane.

Trasa grupy X JAPAN została odwołana z uwagi na nagłe pogorszenie się stanu zdrowia lidera. YOSHIKI zostanie poddany operacji, podczas której zostanie mu wszczepiony sztuczny dysk kręgosłupa szyjnego. Zabieg odbył się 16 maja 2017 roku w szpitalu w Los Angeles. Na swoim profilu na portalu Instagram YOSHIKI  poinformował, że operacja się powiodła.

W oficjalnym oświadczeniu dotyczącym stanu zdrowia artysty podano, że:

Z medycznego punktu widzenia [YOSHIKI] zbliża się do granic swoich możliwości, zarówno fizycznych, jak i psychicznych.

Z powodu nadchodzącej operacji odwołano zbliżające się koncerty w Japonii. Choć dotychczas nie podawano szczegółów dotyczących światowej trasy X JAPAN, według dziennika „The Japan Today” stoi ona pod znakiem zapytania. Na ten moment nie wiadomo, czy czerwcowe koncerty odbędą się później czy też będą całkowicie anulowane.

YOSHIKI już od dzieciństwa miał problemy związane ze strukturą kości, a jego intensywny styl gry na perkusji przyczynił się do pogorszenia jego stanu. W 2009 roku zdiagnozowano u niego stenozy kanału kręgowego na odcinku szyjnym, schorzenia, które następuje na skutek zmian o charakterze degeneracyjnym i prowadzi do nacisku na rdzeń kręgowy. YOSHIKI został wtedy poddany zabiegom laminektomii i foraminotomii szyjnej. W ostatnich miesiącach YOSHIKI intensywnie pracował zarówno solowo, jak i z zespołem. Wielokrotnie występował zarówno w Japonii, jak i za granicą. Promował także dokument o grupie X JAPAN – „WE ARE X”. Powrót niepokojących objawów choroby pojawił się u YOSHIKIego podczas Visual Japan Summit w październiku 2016 roku. Podczas styczniowych występów w ramach cyklu klasycznych koncertów artysta nie miał czucia w lewej ręce.

Doktor Tommy Tomizawa skomentował stan zdrowia perkusisty: 

Stan jego karku na ten moment ma zły wpływ nie tylko na jego karierę artystyczną, ale i na codzienne życie. Z analizy wyników uzyskanych za pomocą rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej wynika, że uszkodzenie jest tak poważne, że to wręcz oczywiste, że [YOSHIKI] odczuwał poważny ból podczas występów.

ŹRÓDŁA

Japan Today
Yoshiki.net
LfC
YOSHIKI - oficjalny profil na portalu Instagram

TAGI:

zdrowie   muzyka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy