Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kulinaria TRZY RESTAURACJE NA HOKKAIDO WYRÓŻNIONE W PRZEWODNIKU MICHELIN

Danie wyróżnionej przez Michelin restauracji Molier; źródło: Andy Hyler's

22.05.2017 | 07:04
Opracowanie: Marta Kowalczyk

W specjalnej edycji gastronomicznego przewodnika po Sapporo krytycy Michelin ocenili trzy lokalne restauracje na trzy gwiazdki.

Wydawane co roku przewodniki Michelin cieszą się niemałą sławą. Anonimowi krytycy oceniają w nich restauracje w trzygwiazdkowej skali. Aby uzyskać najwyższą notę, należy używać najlepszych jakościowo składników, a potrawy muszą być wykonane za pomocą doskonałej techniki. Według krytyków w tym roku na taką ocenę zasłużyły trzy restauracje z Sapporo.

Po raz pierwszy od 5 lat Michelin opublikował dedykowany północnej prefekturze Hokkaido przewodnik: Michelin Hokkaido 2017, który pojawił się w sprzedaży 19 maja bieżącego roku i zawiera informacje o 431 restauracjach oraz 174 hotelach. Znajdują się w nim nie tylko miejsca ekskluzywne, ale i te oferujące dania takie jak rāmen czy pizza, gdzie goście nie zapłacą dużo za posiłek.

W najnowszym przewodniku znalazły się trzy miejsca z centralnej dzielnicy Sapporo. Po raz kolejny swoje miejsce wśród trzygwiazdkowych przybytków zdobyła francuska restauracja Moliere. Prowadzona od ponad 30 lat przez Nakamishiego Hirushi, szefa kuchni, który zdobywał warsztat we Francji, restauracja używa w większości lokalnych produktów.

Z dwóch do trzech gwiazdek awansowała Hanakoji Sawada, specjalizująca się w tradycyjnej japońskiej kuchni. Do wyścigu dołączyła także Sushi Miyakawa. Zbierająca świetne recenzje kameralna restauracja (tylko 8 miejsc) znana jest z używania lokalnych produktów oraz wyselekcjonowanych składników z całej Japonii.

To [trzy gwiazdki] rezultat, nad którym pracowałem całym sercem i duszą, wspierany zarówno przez personel, jak i klientów

– powiedział właściciel restauracji, Masaaki Miyakawa.

Na łamach naszego dziennika pisaliśmy również o dwóch pierwszych wyróżnionych jedną gwiazdką restauracjach serwujących rāmen w Tokio: Tasuta oraz Nakiryu.

ŹRÓDŁA

The Asahi Shimbun
Andy Hayler's
About.com
Sushi Miyakawa
Wow-j

TAGI:

kuchnia   Hokkaido  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy