Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju CHATBOT W ROLI HOTELOWEGO KONSJERŻA

Ekran rozmowy z chatbotem; źródło: japantoday.com

08.06.2017 | 15:59
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

Holiday Inn jest pierwszą w Japonii siecią hoteli, która zdecydowała się wprowadzić do obsługi gości chatbota, który będzie pełnił rolę recepcjonisty. Celem jest poprawa doświadczeń odwiedzających.

Bebot stworzony został przez firmę Bespoke, wykorzystujący bazę danych i oprogramowanie opierające się na sztucznej inteligencji. Jest to chatbot, czyli oprogramowanie będące w stanie komunikować się z użytkownikiem za pomocą języka, z którego korzystają w życiu codziennym. Bebot został wprowadzony w hotelu Holiday Inn Osaka Nanba. Ma on pełnić rolę hotelowego konsjerża – pracownika, który doradza gościom hotelu i pomaga im w organizowaniu spraw związanych z ich pobytem. Bebot w dowolnym czasie odpowiadać ma na wszelkie pytanie związane z usługami obiektu, doradzi, jak ciekawie spędzić czas. Za jego pośrednictwem można także dokonywać rezerwacji stolików w restauracjach. Chatbot ma także być w stanie odpowiadać na pytania dotyczące japońskiej kultury.

Odwiedzający nie będą musieli na swoim smartfonie instalować żadnej nowej aplikacji. Z Bebotem można rozmawiać za pośrednictwem popularnej aplikacji Facebook Messenger. Aby umiejętnie personalizować porady skierowane do gości, chatbot będzie uczył się podczas tych rozmów. Im więcej osób zechce skorzystać z rozmowy z Bebotem, tym lepsza ma być skuteczność jego rad.

Na oficjalnej stronie usługi Bebot przedstawia się w następujący sposób:

Działam dzięki sztucznej inteligencji, ale możesz rozmawiać ze mną dokładnie tak jak rozmawiałbyś z przyjacielem! Znam najlepsze restaurację, wydarzenia i miejsca do zwiedzania w Japonii, mogę nawet pomóc ci dogadać się z obsługą hotelową!

Przykładowa rozmowa z Bebotem; źródło: bebot.io

Twórcy chatbota przewidzieli też sytuację, gdy nie będzie on w stanie udzielić odpowiedzi na zadane przez gościa hotelu pytanie. W takim wypadku użytkownik nie jest pozostawiony samemu sobie – następuje niezauważalne dla niego przełączenie na rozmowę z człowiekiem. 

Jak twierdzi Akemi Tsunagawa, dyrektorka generalna firmy Bespoke:

Zaprojektowaliśmy Bebota, aby pełnił funkcję hotelowego konsjerża, ale takie pozytywne interakcje przeszły wszelkie nasze oczekiwania. 

Według oficjanlnej strony usługi wkrótce z Bebota będzie można korzystać za pośrednictwem aplikacji LINE, WeChat, KakaoTalk, Twitter i Kik.

Dotychczas z chatbota skorzystały już dwa hotele o historycznym charakterze w prefekturze Aomori – Hotel Jogakura i Tsuta Onsen. Ich właściciel podkreśla, że przyczyniły się do poprawy oceny obiektów na portalu TripAdvisor. 

ŹRÓDŁA

Japan Today
Bespoke Inc.
Bebot
Onlinetools

TAGI:

technologia   roboty  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy