Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju RUCH NA DRODZE ZABLOKOWANY PRZEZ UCIEKAJĄCE ŚWINIE

Świnie uciekające z transportu; źródło: the Mainichi

17.06.2017 | 14:49
Opracowanie: Marta Kowalczyk

Podczas stłuczki na drodze w pobliżu Osaki z uszkodzonego samochodu dostawczego uciekło dziewiętnaście świń. Spowodowało to kilkugodzinne korki.

W czwartek 8 czerwca bieżącego roku ok. godziny 9:30 czasu japońskiego na drodze ekspresowej Hanshin zderzyły się dwa pojazdy. Jednym z nich było auto transportujące trzodę chlewną z Nantan w prefekturze Kioto do Osaki. Kierowca samochodu dostawczego przekroczył granice prefektur i przejeżdżał przez miasto Ikeda znajdujące się ok. 30 minut drogi na północ od Osaki. Do kolizji doszło, gdy wykonywał manewr wyprzedzania. Podczas wypadku obluzowała się klatka, w której umieszczony był ładunek – trzydzieści siedem świń. Dziewiętnaście zwierząt uciekło prosto na drogę.

Po wypadku wstrzymano ruch na drodze, a lokalna policja została zaangażowana w odzyskiwanie trzody. Akcja trwała pięć godzin. Powstały korek mierzył ok. pięć kilometrów od miejsca zdarzenia. Po złapaniu i zbadaniu zwierząt, okazało się, że nie odniosły żadnych obrażeń. Wszystkie załadowano z powrotem do klatki, by kontynuować ich transport do rzeźni w Osace.

W ubiegłym roku podczas transportu do zoo na ulice wybiegło inne zwierzę – struś. Ptak wydostał się z klatki transportowej umieszczonej w pędzącej ciężarówce. W jego odzyskanie także zaangażowane były służby mundurowe.

ŹRÓDŁA

The Japan News
The Telegraph

TAGI:

bezpieczeństwo   droga   wypadek  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Sztuka cyfrowa w muzeum

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy