Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Społeczeństwo 24-LATEK ARESZTOWANY NA SPOTKANIU Z GRUPĄ KEYAKIZAKA46

Dziewczęta z grupy Keyakizaka46; źródło: fanpop.com

29.06.2017 | 10:08
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

Na spotkaniu z grupą idolek policja aresztowała mężczyznę, który pojawił się z nożem. Poinformowano, że chciał zabić jedną z dziewcząt należących do zespołu.

Podczas spotkania z grupą idolek Keyakizaka46 doszło do aresztowania mężczyzny, który pojawił się wśród fanów. Incydent miał miejsce 24 czerwca 2017 roku w sali koncertowej Makuhari Messe w Chibie. Ryōhei Abe, 24-letni mieszkaniec Sapporo, został przyłapany przez ochronę na podpalaniu flary dymnej. Podczas policyjnej rewizji odkryto, że miał przy sobie nóż. Według policji, przyznał się do tego, że miał nim zaatakować jedną z dziewcząt. Jak wyznał:

Chciałem ją dźgnąć nożem i zabić.

Do informacji publicznej nie podano informacji, która z dziewcząt miała paść ofiarą 24-latka.

Aresztowany naraził na niebezpieczeństwo zebranych na spotkaniu fanów, którzy czekali w kolejce, by uścisnąć ręce z obecnymi na spotkaniu członkiniami grupy. Lokalnej straży pożarnej udało się opanować ogień i nikt nie został ranny. 

Nagranie z miejsca wydarzeń; źródło: YouTube/日本ニュース

Mężczyźnie udało się wnieść nóż na teren spotkania prawdopodobnie przez niedostateczne zachowanie środków bezpieczeństwa. Jak podaje dziennik „Japan Today”, choć wejście do Makuhari Messe jest wyposażone w wykrywacz metali, torby osób uczestników nie były sprawdzane.

Wydarzenie mające miejsce w Chibie nie jest jedynym przykładem ataków dokonanych na dziewczęta z japońskich grup idolek, do których doszło w ostatnich latach. W czerwcu 2017 roku aresztowany został 44-letni mężczyzna podejrzany o stalking. Mężczyzna krążył samochodem w okolicy mieszkania 18-letniej idolki z zespołu HKT48, licząc na to, że uda mu się ją spotkać. W maju 2014 roku podczas spotkania z fanami zaatakowane zostały dwie członkinie grupy AKB48. W 2016 roku w stanie krytycznym do szpitala trafiła idolka Mayu Tomita. Po tym, jak odmówiła przyjęcia prezentu od fana, została przez niego zaatakowana nożem. Piosenkarka już wcześniej skarżyła się na to, że mężczyzna ją prześladuje.

ŹRÓDŁA

Japan Today I
ARAMA! JAPAN
The Japan Times
Japan Today II

TAGI:

muzyka   kryminologia  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy