Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] MALARSTWO I KALIGRAFIA JAPOŃSKA MARIUSZA GOSŁAWSKIEGO

Plakat wystawy

11.09.2013 | 20:00
Opracowanie: Anna Bielak

Z przyjemnością informujemy, że wystawę "Malarstwo i Kaligrafia Japońska" objęliśmy patronatem medialnym.

Szczególnie serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy, który dbędzie się 27 września (w piątek), o godz. 17.00 w Galerii Mieszczańskiej we Wrocławiu. Wernisaż będzie okazją nie tylko do spotkania z artystą, ale i do obejrzenia pokazu tradycyjnego malarstwa tuszem sumi-e.

Autor dzieł prezentowanych na wystawie od wielu lat fascynuje się kulturą Dalekiego Wschodu. Zaczęło się niewinnie od filmów z Brusem Lee i oglądania sztuk walki, później oczarowanie pojawiło się wraz z obejrzeniem filmu „Shogun” Jamesa Clavell’sa, który zaskakiwał pięknem i szczegółowością scenografii. Potem przyszły własne eksperymenty z kulturą – pierwsze origami, nauka języka japońskiego, ikebana, bonsai.

Co ciekawe, piękne malowane tuszem prace pana Mariusza możecie mieć także na własnym komputerze. Dzięki uprzejmości artysty, jego obrazy goszczą na naszych comiesięcznych tapetach na pulpit - każda z kalendarzem na dany miesiąc. Jeśli jeszcze ich nie widzieliście, serdecznie polecamy! W zeszłym miesiącu na naszej tapecie gościł piękny letni bambus, w tym miesiącu jest to delikatna czerwona lilia.

Więcej na temat wystawy możecie znaleźć na naszej stronie poświęconej wydarzeniu. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z twórczością Mariusza Gosławskiego!

* * * 

Pytanie konkursowe (szczegóły konkursu tutaj):

Jaki motyw znajdował się na tapecie z kalendarzem, którą można było pobrać na stronie naszego dziennika w sierpniu?

TAGI:

Polska-Japonia   wydarzenia   malarstwo  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy