Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Technika SMARTFON DLA DZIECI DZIAŁAJĄCY TYLKO W CIĄGU DNIA

Dzieci podczas zabawy komórką; źródło: Coolsmartphone

11.08.2017 | 13:49
Opracowanie: Katarzyna Zdziarska

Aby zapobiec uzależnianiu dzieci od smartfonów, stworzono taki, który można używać wyłącznie w dzień.

Tone m17, którego pomysłodawcą jest Tone Mobile, został wyprodukowany przez Fujitsu Connected Technologies. Telefon powstał z myślą o kontrolowaniu ilości czasu spędzanego przez dzieci na komórce. Rodzice mogą skonfigurować pory funkcjonowania smartfona – domyślnie działa on od 6 do 22 – poza tymi godzinami ekran wyłącza się. Czas ten jednak może być krótszy lub bez ograniczenia. Poza kontrolowaniem przez rodziców godzin działania komórki, można również ograniczyć dostęp do komunikatorów takich jak Line. Działanie z komórki można kontrolować również w wybranej lokalizacji – np. po wejściu dziecka na teren szkoły telefon może być automatycznie blokowany. 

Telefon wyposażony jest w najnowszego Androida Nougat, jest wodo- i pyłoodporny. Od sierpnia można zakupić go jedynie na terenie Japonii w cenie 34 800 jenów (1138 zł*). 

Nie jest to pierwszy pomysł, aby zapobiec uzależnieniu dzieci od smartfonów. Firma Momo opracowała etui nazywane Otomos. Pozwala ono na ustawienie czasu działania komórki oraz automatyczne jej wyłączenie, jeśli dziecko się przemieszcza. Inną przydatną funkcją jest informowanie rodziców o wykryciu nagłego uderzenia, które mogło wyniknąć przez wypadek. Etui nie można zdjąć z komórki bez specjalnego narzędzia. Ta opcja również ma wejść do sprzedaży w sierpniu tego roku, w cenie 500 jenów (16,35 zł) miesięcznie w ramach dwuletniej umowy. 

Materiał na temat Tone m17; źródło: ANNnewsCH/ YouTube

*Na podstawie kursu średniego NBP z dnia 28.07.2017 r.

ŹRÓDŁA

The Japan Times
Senpai Gamer
The Japan Times

TAGI:

ciekawostka   świat dziecka   technologia  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Nattō do chrupania

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy