Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka BEZPŁATNY KONCERT NIESPODZIANKĄ OD ZESPOŁU GLAY

Grupa GLAY podczas tokijskiego koncertu; źródło: natalie.mu

16.08.2017 | 07:14
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

Z okazji wydania 14. albumu studyjnego grupa GLAY zaskoczyła swoich fanów darmowym koncertem plenerowym w Tokio.

Zespół GLAY wydał czternaście albumów studyjnych z których ostatni, zatytułowany „SUMMERDELICS”, ukazał się 17 lipca 2017 roku. Z tej okazji grupa przygotowała dla fanów muzyczną niespodziankę, organizując w Tokio bezpłatny koncert na świeżym powietrzu. Występ odbył się 31 lipca 2017 roku i zagrano na nim siedem utworów.

O koncercie fani dowiedzieli się dopiero w dniu, gdy występ miał się odbyć – podanie informacji o wydarzeniu muzycznym poprzedzało odliczanie na oficjalnej stronie grupy. Po jego zakończeniu pojawiła się mapka z lokalizacją występu oraz czas rozpoczęcia. Choć informacja o koncercie została podana w godzinach porannych, na miejscu wydarzenia pojawiło się ok. 10 000 osób.

Podczas koncertu wokalista przypomniał fanom o nadchodzącej trasie koncertowej promującej album "SUMMERDELICS", która rozpocznie się 23 września, a zakończy 17 grudnia 2017 roku.

the other end of the globe” z nowej płyty GLAY; źródło; YouTube/GLAY

Mający za sobą ponad 20 lat kariery muzycznej zespół GLAY należy do najbardziej rozpoznawalnych rockowych grup. W 2000 roku grupa zagrała największy w historii Japonii koncert – dla 200 000 osób. Ich osiągnięcie zostało wpisane do Księgi rekordów Guinnessa. Choć wczesne lata ich twórczości kojarzone są z visual kei, grupie udało się wyrobić swój charakterystyczny styl. W ich utworach pojawiają się elementy takich gatunków muzycznych jak R&B, rap czy gospel. 

ŹRÓDŁA

ARAMA! JAPAN
GLAY - oficjalna strona I
GLAY - oficjalna strona II
AllMusic
KISS online

TAGI:

koncert   muzyka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy