Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Społeczeństwo WONDER WOMAN NIE MOŻE ZASNĄĆ BEZ MĘŻCZYZNY?

Wonder Women i piosenkarki grupy Nogizaka46; źródło: fanpage Ngidol48/ Facebook

17.08.2017 | 15:59
Opracowanie: Katarzyna Zdziarska

Piosenka przewodnia do filmu „Wonder Woman” grupy Nogizaka46 wzbudza kontrowersje, jakoby miała podważać przesłanie filmu.

Amerykański film „Wonder Woman” w reżyserii Patty Jenkins powstał na podstawie komiksu wydawnictwa DC Comics. Opowiada historię księżniczki Amazonek Diany, która postanawia zakończyć wszystkie wojny. W trakcie walk odkrywa swoje moce i staje się najsilniejszą superbohaterką w filmie.

Na rynku japońskim produkcja ta promowana jest piosenką grupy Nogizaka46 o tytule „Onna wa Hitori ja Nemurenai”, co tłumaczyć można jako „Kobieta nie może zasnąć sama”. Zespół odpowiedzialny jest również za promocję obrazu w Japonii poprzez udział w prezentujących go projektach. W teledysku do filmu piosenkarki wcielają się w bohaterki używające supermocy. Pomimo wideoklipu wpasowanego w konwencję filmu, tekst wzbudził niemałą niechęć i duże wątpliwości internautów. Opowiada on o rozterkach Diany – kobieta nie może spać sama przez targające nią uczucia do ukochanego. Jest wręcz uwięziona przez „głupią miłość”. Z drugiej strony jednak film pokazuje niezależną bohaterkę – Diana nie polega na mężczyźnie, pomimo że pojawia się wątek romantyczny. W produkcji również często przeciwstawia się przedstawicielom płci przeciwnej, podejmując samodzielne decyzje. Według krytyka filmowego Tomohiro Machiyamy piosenka ma zupełnie odwrotne przesłanie niż film, a tekst sprawia wrażenie jakby był napisany przez mężczyznę.

Teledysk do piosenki „Onna wa Hitori ja Nemurenai”; źródło: Sakamichi46/ YouTube

Nie tylko piosenka wzbudziła oburzenie fanów. Według portalu „Anime News Network” japoński oddział Warner Bros opisuje Dianę w następujący sposób:

Powinna być najsilniejszą superbohaterką, jednak w rzeczywistości jest naiwną i niewinną dziewczyną, która nie wie nic o mężczyznach i miłości.

ŹRÓDŁA

Japan Today
Anime News Network
Wonder Woman Film

TAGI:

film   kontrowersje  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Ogród na ciężarówce

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy