Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju JEST ZGODA NA ZMNIEJSZENIE POPULACJI JELONKÓW W NARZE

Jelenie w Narze; źródło: Alessandro e Marina

12.08.2017 | 14:19
Opracowanie: Ewa Kubasik

W związku z przerostem populacji jelonków władze prefekturalne wystąpiły o zgodę na jej przetrzebienie. Zgodę tę uzyskano.

Jelonki, choć są symbolem Nary i uważa się je za boskich posłańców, stanowią problem dla lokalnej społeczności, gdyż niszczą uprawy. Poza tym w mieście jest ich niemalże dwa razy więcej niż mieszkańców, a według przewidywań w ciągu pięciu lat będzie ich trzy razy więcej. W marcu bieżącego roku władze prefektury wystąpiły do Agencji ds. Kultury o zezwolenie na regulację populacji jelonków, o czym pisaliśmy tutaj. Zezwolenie takie zostało wydane i od 31 lipca bieżącego roku władze rozstawiają na wschód od parku pułapki na zwierzęta. Do końca roku ma zostać upolowanych 120 sztuk, zostanie to jednak wykonane bez użycia broni palnej.

Lokalne władze zapewniają, że polowanie będzie miało miejsce jedynie na terenach wiejskich, gdzie jelonki stanowią zagrożenie dla upraw, natomiast zwierzęta w parku i centrum miasta pozostaną pod ochroną. Osoby odpowiedzialne za program zapewniają także, że jelonki znajdujące się na obszarach chronionych praktycznie ich nie opuszczają.

Organizacje ekologiczne sprzeciwiają się takiemu rozwiązaniu i sugerują rolnikom instalowanie lepszych płotów. Przedstawiają też alternatywne mniej drastyczne metody uszczuplenia populacji jeleni. Propozycja pewnego stowarzyszenia zakłada możliwość zaadoptowania zwierzęcia i zabrania go do domu.

ŹRÓDŁA

The Washington Post
Japan Today
The Asahi Shimbun

TAGI:

fauna   religia  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy