Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju NOWY, LEPSZY GUNDAM NA ODAIBIE?

Wizualizacja Gundam Unicorn przed galerią Diver City; źródło: The Hyped Geek

20.08.2017 | 07:55
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

Ruszyła konstrukcja nowej figury Gundama – z racji rozmiarów można ją podejrzeć jeszcze przed oficjalnym odsłonięciem. Będzie nie tylko wyższa od poprzedniej, ale ma również zawierać ruchome elementy.

Figura modelu Gundama, który pojawiał się w serii anime „Mobile Suit Gundam” od 1979 roku, strzegła tokijskiej Odaiby przez niemal 6 lat. W marcu 2017 roku został usunięty, co spotkało się ze zdziwieniem fanów. Zostali wówczas poinformowani, że jesienią na tym samym miejscu stanie nowy, 24-metrowy model o nazwie RX-0 Unicorn Gundam, który zadebiutował w 2010 roku w „Mobile Suit Gundam Unicorn”.

Zdjęcie z trwającej konstrukcji robota; źródło: Kotaku

Relacje fanów oraz publikowane przez nich zdjęcia i nagrania wskazują na to, że ruszyły przygotowania do jesiennego odsłonięcia figury. Na miejsce przy galerii handlowej Diver City sprowadzone zostały elementy, z których ma się składać statua, i rozpoczęto ich składanie.

Ostatecznie,konstrukcja ma wysokość 19,7 m i odwzorowuje Gundama Unicorn w skali 1:1. Pośrodku czoła robota zamieszczona jest antena, która będzie rozczepiać się na dwie części – tak jak w anime, gdy Gundam przechodzi z trybu standardowego do ataku. Choć w serii zmienia się także ułożenie innych elementów (w tym fragmenty zbroi na kolanach i kostkach), nie wiadomo, czy one również będą ruchome.

Test ruchomego elementu figury robota; źródło: YouTube/Domenico Vestio

ŹRÓDŁA

SoraNews24
Japonia-Online

TAGI:

Tokio  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Sztuka cyfrowa w muzeum

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy