Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka YOSHIKI NA OKŁADCE „VOGUE JAPAN”

YOSHIKI na okładce październikowego „Vogue Japan”; źródło: antenna

29.08.2017 | 07:59
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

Choć magazyn funkcjonuje w Japonii od 18 lat, YOSHIKI jest pierwszym mężczyzną, którego zdjęcie zostanie zamieszczone na okładce.

W ostatnich dniach opublikowano zdjęcia z sesji do październikowego wydania magazynu modowego „Vogue Japan”. Lider i perkusista zespołu X JAPAN pojawi się na okładce publikacji wraz z argentyńską supermodelką Micą Argañaraz. Magazyn będzie dostępny w sprzedaży od 28 sierpnia 2017 roku. 

Październikowe wydanie poświęcone zostanie tematyce gwiazd rocka. Swoim wizerunkiem YOSHIKI przedstawi, czym jest muzyka rockowa. Wykorzystany w sesji makijaż artysty stylizowany jest na Davida Bowiego.

YOSHIKI w sesji dla „Vogue Japan”; źródło: tokyohive

Okładkowa sesja odbyła się w czerwcu – miała miejsce zaledwie trzy tygodnie po majowej operacji kręgosłupa szyjnego, której poddany został YOSHIKI. Lekarz wyraził zgodę na podróż artysty z Los Angeles do Nowego Jorku, gdzie robione były zdjęcia. YOSHIKI poinformował o sesji na swoich oficjalnych kontach na portalach społecznościowych. Artysta stwierdził, że czuje się zaszczycony udziałem w sesji, przyznał także, że wciąż był wtedy w złym stanie: 

Podróż do Nowego Jorku po operacji była dla mnie trudna, ale była tego warta.

Za sesję odpowiedzialny był duet fotografów modowych – Luigi Mureno i Iango Henzi. W portfolio posiadają oni liczne okładki dla popularnych magazynów (np. „Vanity Fair”) oraz zdjęcia dla takich marek jak Dior czy Versace Jeans. 

Miesięcznik „Vogue” wydawany jest w 22 krajach i należy do najbardziej znaczących czasopism z modą damską. Jego historia sięga XIX wieku – pierwsze wydanie zostało opublikowane w 1882 roku. Magazyn nazywany jest „biblią mody”, stał się inspiracją dla popularnej książki „Diabeł ubiera się u Prady”, na której podstawie powstał film.

Nagranie z okładkowej sesji z udziałem YOSHIKIego; źródło: YouTube/VOGUE JAPAN

ŹRÓDŁA

tokyohive
DYKF
SoraNews24

TAGI:

muzyka   mężczyzna   moda  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy