Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura RZĄD PLANUJE UKOŃCZENIE MUZEUM AJNÓW DO OLIMPIADY W 2020 ROKU

shiraoi.hokkaido.jp

13.09.2013 | 20:00
Opracowanie: Katarzyna Gudyka

Rządowy komitet do spraw ochrony dziedzictwa kultury Ajnów zapowiedział, że w ramach przygotowań do letnich Igrzysk w 2020 roku muzeum w Shiraoi na Hokkaido zostanie odnowione i ukończone.

Przedsięwzięcie jest częścią programu promocji japońskiej multikultury i zwalczania dyskryminacji mniejszości ajnoskiej. Ośrodek okrzyknięty został „symbolicznym miejscem etnicznej harmonii” i prowadzone w nim będą badania nad kulturą i historią Ajnów. Planowane jest pochowanie na terenie budowli kości Ajnów zabranych wcześniej z ich grobów przez archeologów i znajdujących się obecnie na uniwersytetach na Hokkaido i w Tokio.

Środowemu spotkaniu komitetu przewodził sekretarz generalny Yoshihide Suga. Jego zdaniem igrzyska są świetną okazją by pokazać światu, że Japończycy potrafią żyć w harmonii z mniejszościami etnicznymi na terenie kraju.

Pomysł stworzenia muzeum poświęconego ludowi Ajnu powstał już w 2008 roku. Ajnowie są mniejszością etniczną zamieszkującą w przeszłości tereny Japonii na długo przed przybyciem współczesnych Japończyków. Po wiekach wypierania i asymilacji szczątki ich kultury odnaleźć można głównie na wyspie Hokkaido. Od niedawna uznani są za lud tubylczy i zajmują miejsce w parlamencie.

* * *

Pytanie konkursowe (szczegóły konkursu tutaj):

W jakim mieście planowane jest w 2020 otwarcie muszeum poświęconego kulturze i historii Ajnów?

ŹRÓDŁA

NHK World
Mainichi.jp

TAGI:

turystyka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy