Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju DYM NA DWORCU SHINJUKU

Dworzec Shinjuku w momencie zdarzenia; źródło: Twitter/@komichan2717

30.08.2017 | 20:15
Opracowanie: Mateusz Chrzczonowski

Dym wywołany przez maszyny pracujące na dworcu Shinjuku w Tokio doprowadził do częściowego paraliżu linii kolejowych.

Dworzec Shinjuku w Tokio to miejsce, które obsługuje największą liczbę osób nie tylko w Japonii, lecz także na świecie. Każdego dnia przewija się tu ponad milion osób.

W poniedziałek 28 sierpnia bieżącego roku o godzinie 14:25 czasu japońskiego na dworcu pojawił się dym, który doprowadził do zakłóceń w funkcjonowaniu placówki. Kłęby dymu pojawiły się na peronach, przejściach dla pieszych i korytarzach znajdujących się nad oraz pod dworcem. Incydent sprawił, że zdecydowano się na częściową ewakuację obiektu. Dym spowodował również zawieszenie linii Yamanote, Chūō oraz Sōbu na 15 minut.

Jak podało później East Japan Railway Co. (JR East), dym został wywołany przez olej wyciekający na rozgrzany silnik maszyny, która przewróciła się w trakcie robót ziemnych. W tym czasie firma kolejowa prowadziła prace, mające na celu zbudowanie nowego podziemnego przejścia łączącego wschodnią i zachodnią część stacji Shinjuku. To tam podczas oczyszczania tunelu z gruzu przewróciła się koparka, z której zaczął wydobywać się gęsty dym.

Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia można mówić o wielkim szczęściu, ponieważ do incydentu doszło w porze dnia, gdy na dworcu znajdowało się stosunkowo mało osób. Dzięki temu uniknięto paniki, która mogłaby okazać się fatalna w skutkach. Po zdarzeniu nie odnotowano również poszkodowanych w wyniku zatrucia dymem.

JR East przyznaje, że bada sprawę uszkodzenia maszyny.

Osoby ewakuowane z dworca; źródło: Twitter/@patakun3310

ŹRÓDŁA

The Asahi Shimbun
RocketNews24

TAGI:

Tokio   pociągi  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Sztuka cyfrowa w muzeum

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy