Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju REJESTRACJE Z PANDAMI W TAITŌ

Wizualizacja limitowanej rejestracji; źródło: The Asahi Shimbun

09.09.2017 | 07:00
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

Wizerunek pand pojawi się na motocyklowych tablicach rejestracyjnych wydawanych przez władze tokijskiego okręgu specjalnego Taitō .

Limitowana edycja tablic przygotowana została z okazji 70-lecia utworzenia okręgu. Na rejestracjach mają się znaleźć cyfry nawiązujące do rocznicowej daty. 

Jak podaje dziennik „The Asahi Shimbun”, wydanych ma zostać 1500 rejestracji. Szansę na uzyskanie unikatowych tablic mają zarówno posiadacze zarejestrowanych motocykli, jak i ci, którzy dopiero planują je zarejestrować – warunek to zamieszkiwanie okręgu Taitō bądź praca na jego terenie. Między 19 a 29 września 2017 roku wnioski o wydanie rejestracji mogą składać osoby, których pojazd ma pojemność silnika mniejszą niż 50 cm3. Tablice przyznawane będą według kolejności zgłoszeń, a limitowane wersje nie zostaną objęte dodatkową opłatą. Rejestracje dostępne będą od 2 października 2017 roku.

Wykorzystanie wizerunku pand na wzorach tablic motocyklowych podyktowane jest faktem, że uważa się te zwierzęta za główną atrakcję ogrodu zoologicznego w Ueno. W czerwcu br. po raz pierwszy od pięciu lat urodziła się tam panda – aktualnie trwają rozmowy nad tym, jak młode powinno zostać nazwane. Z podesłanych w lipcu i sierpniu imion władzom ogrodu zoologicznego udało się do tej pory ograniczyć listę imion do wyboru. Ostateczna decyzja zostanie ogłoszona jeszcze we wrześniu, po 100 dniach życia pandy.

Na rejestracjach znajdzie się także brama świątyni Sensō-ji, nosząca nazwę Kaminarimon (Brama Grzmotów). Obiekt ten stanowi jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w dzielnicy Asakusa. Sensō-ji to najstarsza świątynia w Tokio, jej budowa została zakończona w 648 roku. Obecnie Kaminarimon poddana jest pracom renowacyjnym.

Brama świątyni Sensō-ji; źródło: isoecol.com

ŹRÓDŁA

The Asahi Shimbun I
The Asahi Shimbun II
Japan Guide

TAGI:

Tokio  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Sztuka cyfrowa w muzeum

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy