Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka SUGIZO PRZYWITAŁ NOWEGO GUNDAMA

SUGIZO na scenie wydarzenia poświęconego odsłonięciu GUNDAMA; źródło: JRN

02.10.2017 | 08:02
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

Nowa figura Gundama na tokijskiej Odaibie została oficjalnie odsłonięta. Hiroyuki Sawano, kompozytor muzyki do serii, zorganizował wyjątkowy koncert w przeddzień inauguracji.

Już w sierpniu tego roku fani serii relacjonowali, że budowa statuy wkrótce zostanie zakończona. Ostatecznie Gundam Unicorn został odsłonięty 24 września 2017 roku, jednak dzień wcześniej na placu przed DiverCity Tokyo Plaza na tę okazję zorganizowane zostało specjalne wydarzenie muzyczne. Na scenie pojawili się kompozytor Hiroyuki Sawano, piosenkarka Tielle i gitarzysta SUGIZO. Wydarzenie transmitowane było na żywo w serwisie YouTube.

Jak podaje portal JRN, pokaz rozpoczął się od wyświetlenia sceny z „Gundam Unicorn” – do przedstawionego fragmentu na żywo podłożony został głos Kōkiego Uchiyamy, który użyczał głosu w serii. W utworze „Into the sky” z anime „Gundam Unicorn RE: 0096” kompozytorowi muzyki do kultowego anime towarzyszyła wokalistka Tielle. Odsłonięcie figury Gundama Unicorna było także okazją dla Sawano do skomponowania poświęconego mu utworu „Cage”. Piosenka ta również została zagrana podczas koncertu.

Od lewej: Hiroyuki Sawano, Tielle i SUGIZO; źródło: japanesestation.com

SUGIZO, gitarzysta i skrzypek grupy LUNA SEA, zagrał na skrzypcach utwór „Next 2 U -eUC-”. Jego gra była także akompaniamentem do wokalu Tielle. SUGIZO przyznał, że uczestnictwo w wydarzeniu było dla niego zaszczytem. Artysta już w 2014 roku dołączył do projektu „GUNDAM GLOBAL CHALLENGE”, którego celem jest stworzenie ruchomej figury robota do 2019 roku, kiedy to seria będzie obchodzić 40-lecie. 

Film z wydarzenia; źródło: YouTube/ちゃんねるマッティーア

SUGIZO w 2017 roku obchodził 20-lecie solowego debiutu. Z tej okazji 15 sierpnia wydany został singiel z orkiestrowym coverem utworu „Life On Mars” Davida Bowiego.

Skomponowane przez Hiroyukiego Sawano utwory zagrane podczas koncertu zostały wydane na płycie „2V-ALK”. Kompozytor znany jest nie tylko z piosenek przygotowanych na potrzeb „Gundama”. Jego twórczość obejmuje także ścieżki dźwiękowe do anime i filmu na podstawie mangi „Atak Tytanów” (Shingeki no Kyojin) czy serii „Blue Exorcist” (Ao no Exorcist).

ŹRÓDŁA

JRN
SYNC MUSIC JAPAN
animenewsnetwork I
JaME POLSKA
GUNDAM.INFO

TAGI:

koncert   manga i anime   muzyka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

10 lat z Kaną Nishino

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy