Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] JAPANICON 2017

Logo festiwalu; źródło: japanicon.pl

06.10.2017 | 17:30
Opracowanie: Beata Kustra

Dziennik „Japonia-Online” po raz kolejny ma przyjemność objąć patronatem medialnym poznański konwent Japanicon.

W najbliższy weekend w Poznaniu odbędzie się już ósma edycja konwentu poświęconego kulturze Japonii organizowanego przez grupę MiOhi.

Na uczestników konwentu czekają 2 dni przeróżnych atrakcji związanych z Krajem Kwitnącej Wiśni.

Najważniejszą częścią każdego festiwalu są oczywiście jego atrakcje, to, co sprawia, że uczestnicy mogą dobrze się bawić, spędzają fajnie czas, a takie wydarzenie pozostaje długo w ich pamięci. Przygotowujemy szereg atrakcji, których nie znajdziecie nigdzie indziej: panele, konkursy, konferencje, warsztaty, specjalni goście czy wspaniałe koncerty wypełnią ten weekend i sprawią, że nie będziecie mogli się doczekać kolejnej edycji...

(zgodnie ze stroną organizatora)

Większość atrakcji będzie związana ze światem mangi i anime, ale nie zabraknie również paneli poświęconych historii czy innym azjatyckim państwom. Wśród wielu wydarzeń będzie można wziąć udział m.in. w panelu o steampunku w japońskiej twórczości czy panelu dotyczącym porównania mangi z komiksem amerykańskim.

Konwentowicze będą mogli spróbować swoich sił w konkursach wiedzy na temat ulubionych serii czy sprawdzić swoje umiejętności podczas warsztatów origami. Nie zabraknie także konkursu na najlepszy cosplay, który odbędzie się w sobotni wieczór.

Japanicon to nie tylko panele, ale również koncerty. W tym roku do Poznania został zaproszony japoński artysta miu., wokalista zespołu Ecthelion, który po raz pierwszy odwiedzi Europę.

Więcej informacji można przeczytać w naszym dziale Wydarzenia.

ŹRÓDŁA

japanicon.pl (1)
japanicon.pl (2)
highfeel.jp

TAGI:

wydarzenia   manga i anime   zapowiedź  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy